unsplash
Нещодавно фахівці Львівського обласного центру профілактики хвороб проводили дослідження питної води у Львівській області. У коментарі «Твоєму місту» лікар Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ігор Стельмах повідомив, що у області є два населених пункти, де вода неналежної якості. Мовиться про селище Красне та місто Великі Мости.
«Твоє місто» з'ясувало, як місцева влада вирішує проблему із забрудненням питної води.
Питна вода у Великих Мостах
У період квітень-липень 2024 року під час моніторингових досліджень питної води у Великих Мостах у контрольній точці, що на вул. Львівська, 25, виявляли бактеріальне забруднення, тобто загальні коліформи, які не допускаються.
«У місті Великі Мости є проблема з питною водою – це міський водозабір і там постійно виявляють відхилення заліза, амонію, а також бактеріальне забруднення (виявлені у воді загальні коліформи)», – розповідав «Твоєму місту» лікар Ігор Стельмах.
У відповідь на запит «Твоєму місту» Великомостівська міська рада надала результати інших досліджень, проведених Центром. Зокрема, у червні 2024 року під час аналізу питної води з водозабору на вулиці Базарна, 5, загальні коліформи не були виявлені. У липні 2024 року також проводили аналіз води з водозабору на вулиці Сагайдачного, і бактеріального забруднення не виявили. У протоколах зазначено, що вода з цих водозаборів відповідає нормам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Моніторинг якості води проводили і у серпні, досліджуючи водопровід на вулиці Шевченка, 30а, а також водопровід у яслах-садку «Соняшник» на вулиці Базарна, 3. Проби води з цих джерел також відповідали нормам.
Великомостівська міська рада зазначила, що аналізи води з централізованого водопроводу проводять щомісяця. Для покращення якості води у місті також здійснюють капітальний ремонт водозабору.
«У Великих Мостах 2/3 населення проживає у приватному секторі. Кожне домогосподарство має власне джерело водопостачання (криниці або трубчасті колодязі). Трубчасті колодязі є майже в кожному дворі багатоповерхових будинків або неподалік», – зазначено у відповіді на запит.
Питна вода у Красному
Бактеріальне забруднення води у селищі виявили у травні 2024 року у пробі з водозабору станції Красне.
«У селищі Красне вода неналежної якості, як за хімічними, так і за мікробіологічними показниками», – повідомив лікар Ігор Стельмах.
У відповідь на запит «Твоєму місту» Красненська селищна рада повідомила, що водозабір станції Красне переважно використовується для потреб залізниці. Для споживання населення громади використовує воду з індивідуальних приватних криниць та свердловин.
Зокрема, у Красному функціонує комісія, яка обстежує об'єкти централізованого та нецентралізованого водопостачання.
Також варто зазначити, що у звітах Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб щодо досліджень питної води у червні та липні 2024 року не було інформації про виявлене бактеріальне забруднення в Красному.
Зазначимо, що лікар Центру Ігор Стельмах у коментарі «Твоєму місту» повідомив, що якість води може змінюватися з часом.
«Якщо під час однієї перевірки було виявлено забруднення, це не означає, що його знайдуть під час наступної перевірки. Наприклад, якщо забруднення виявлено в одній контрольній точці, це не означає, що вся вода в населеному пункті є забрудненою», – пояснив він.
За його словами, в загальному у Львівській області вода є якісною, оскільки більшість населених пунктів отримують її з підземних джерел.
Юлія Кметик
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.