Київ

Жителі Бучанської громади отримали понад 110 мільйонів гривень в рамках програми єВідновлення

363 0
Шість осіб одержали такі сертифікати на загальну суму понад 29 мільйонів гривень.
Ірпінь зараз. Фото: з відкритих джерел

Ірпінь зараз. Фото: з відкритих джерел

В рамках програми єВідновлення, жителі Бучанської громади що подали заявку на відшкодування пошкодженого майна, отримали більше 110 мільйонів гривень. Про це повідомляє Бучанська міська рада.

За чотири місяці роботи, комісія з єВідновлення провела 32 засідання та розглянула понад 1500 заяв на отримання компенсацій. І вже 1137 осіб отримали відшкодування.

Також, комісія розглянула 71 заяву на отримання компенсацій за знищені обʼєкти шляхом видачі житлового сертифіката. Шість осіб одержали такі сертифікати на загальну суму понад 29 мільйонів гривень.

Комісія, що розглядає заявки в Бучанській міській раді, складається з 14 осіб. До неї входять працівники місцевих виконавчих органів та представники громадських організацій. 

У програмі «єВідновлення» можуть взяти участь власники приватних будинків та квартир (виключно житлових приміщень), які були пошкоджені через бойові дії, а також власники житла, яке було повністю зруйноване. 

Потрібно розуміти, що при відборі учасників програми є пріоритетні категорії: 

 • учасники бойових дій;

 • люди з інвалідністю внаслідок війни;

 • ветерани війни;

 • члени сімей загиблих військових; 

 • мобілізовані;

 • багатодітні родини;

 • людини з інвалідністю I та II групи;

 • опікуни, піклувальники;

 • прийомні батьки, патронатні вихователі;

 • діти-сироти;

 • діти, позбавлені батьківського піклування. 

Проте претендувати на «Євідновлення» не можуть люди, які перебувають під санкціями, люди, які мають судимість за злочини проти національної безпеки, їхні спадкоємці.

Для її отримання необхідно виконати такі дії:

 1. подати інформаційне повідомлення через «Дію»;

 2. відкрити рахунок «єВідновлення»;

 3. додати заяву на компенсацію через «Дію»;

 4. допустити комісію до обстеження майна і встановлення суми допомоги;

 5. дочекатися в «Дії» сповіщення про винесення рішення комісією;

 6. отримати гроші на картку «єВідновлення», а у випадку повної руйнації – житловий сертифікат на придбання нової домівки; 

Якщо ж ви отримали сертифікат на придбання нової домівки, то потрібно подати заяву у «Дії» на бронювання коштів за сертифікатом та укласти угоду в нотаріуса. Тоді заброньовані кошти надійдуть на рахунок продавця майна. 

Що ж до коштів, то максимальна сума компенсації за незначні пошкодження – 200 тис. грн. Проте термін обов’язкового використання цих коштів становить 12 місяців. 

Якщо йдеться про повністю знищене житло, то мінімальна сума компенсації становить – 20,8 тис. грн, а використати їх потрібно за 60 місяців.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!