Київ

Зняти бутафорні полотна з пам'яток архітектури. Петиція набрала підписи

428 0
Вимогу киян мають розглянути столичні посадовці.
Фото: Дмитро Перов

Фото: Дмитро Перов

Петиція із закликом зняти полотна з історичних будівель у столиці, за якими нібито відбувається реставрація, набрала понад 6 тисяч голосів.  Текст петиції розміщений на сайті Київради.

«Закликаємо міську владу прибрати з середмістя величезні полотна-ширми за якими незаконно відбувається демонтаж історичних та культурних пам’яток столиці», — йдеться у тексті петиції.

Автор ініціативи Дмитро Перов пояснює, що часто під прикриттям великих полотен з надрукованими фасадами історичних будівель насправді відбувається демонтаж цих будівель, а не реставрація.

Крім того великі рекламні банери на всю висоту будівлі псують візуальне сприйняття вулиці та навколишньої історичної забудови.

«Мабуть кожен із нас гуляючи центром міста помічав наглухо завішені фасади історичних будівель. Деякі з них — це реклама модного одягу, інші якихось виставок, а треті — просто нашвидкоруч намальований фасад або одноколірне полотно-ширма. Проблема одна — за ось такою ширмою, подалі від людських очей відбувається знищення нашої історичної та культурної спадщини», — зазначає Перов.

Він нагадав, що 6 квітня 2024 року сильний вітер зірвав фрагмент такої завіси на Андріївському узвозі, 24. Як виявилося, на місці будинку Всеволода Тарнавського, 1870 року, що був закритий полотном нібито на час проведення ремонту, тепер сучасна новобудова. Водночас вже не перший місяць ведуться роботи з демонтажу ще однієї пам'ятки архітектури на вул. Хрещатик, 48. Знищення об'єкта культурної спадщини прикриває величезна реклама.

«Тож, ми закликаємо міську владу прибрати з середмістя величезні полотна-ширми за якими незаконно відбувається демонтаж історичних та культурних пам’яток столиці», - наголошує автор петиції.

___________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!