Профільний комітет Ради погодив зміни до закону про безготівкову оплату в транспорті
Якщо його ухвалять народні депутати, то перешкод для запровадження е-квитка не буде.
фото ілюстративне: report.if.ua
фото ілюстративне: report.if.ua

23 травня 2020, 16:38

Комітет ВРУ з питань цифрової трансформації підтримав законопроєкт щодо усунення перешкод для функціонування електронного квитка та стимулювання безготівкових методів оплати на транспорті. Про це повідомляє пресслужба парламенту.

Читайте також: Безпечний проїзд. Як позбутися готівки у громадському транспорті Львова

Законопроєктом пропонується внести зміни до пункту 4 статті 9 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і дозволити не застосовувати РРО і розрахункові книжки під час оплати за проїзд на автомобільному та електричному транспорті в безготівковій формі з використанням електронних платіжних засобів.

Ідеться про оплату картками, мобільним гаманцем, через платіжний додаток тощо.

«Запровадження безготівкової форми оплати сприятиме зменшенню витрат перевізників на продаж паперових квитків і їх виготовлення», – ідеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Читайте також: Безконтактність наше все або Як жити українцям в новій онлайн реальності

Якщо не буде квитанцій та чеків, то контролювати перевізника, вважають у парламенті, можна буде через надходження на його банківський рахунок коштів від безконтактної оплати за проїзд.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

CityLife
Рада береться за електросамокати: пропонують чіткі заборони і вимоги
В Україні готують правила для електросамокатів, далі законопроєкт має розглянути Верховна Рада.
Для користувачів електросамокатів і моноколіс готують нові правила

11 червня, 18:19

11 червня Комітет Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт № 3023, який вперше в Україні системно врегульовує використання персонального легкого електротранспорту – електросамокатів, моноколіс та інших подібних засобів пересування. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій. Йдеться про транспорт, кількість якого стрімко зростає в українських містах, однак чинне законодавство досі не визначає правового статусу його користувачів, а отже не встановлює їхніх прав, обов’язків і відповідальності на дорозі...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"