Йдеться про безпеку дітей. Для дошкільнят у Львові вводять статеве виховання
Окремих занять не буде.
Photo by Ben White on Unsplash
Photo by Ben White on Unsplash

20 серпня 2020, 18:50

У львівських садочках запроваджують програму статевого виховання. Про це Тvoemisto.tv повідомила психологиня Навчально-методичного центру освіти м. Львова Світлана Локоткова.

Вона наголосила, що йдеться не про розмови про секс, стосунки чоловіків і жінок та орієнтацію, а йдеться про безпеку дітей.

«Дітям розповідатимуть про гігієну, безпеку тіла і адекватність поведінки. Ці три пункти будуть основними у статевому вихованні дошкільнят», – сказала психологиня.

Читайте також: Розголос – шанс до покарання насилля. Історія 12-річного хлопчика у Львові

Дітям пояснюватимуть, що тіло є цінністю, що його треба оберігати і не дозволяти комусь втручатися у власний простір, Що є зона купальника, частина тіла, доступ до якї можуть мати тільки лікарі з дозволу дорослих, каже Світлана Локоткова.

«Трапляються випадки, що дорослі згадують випадки насилля, які з ними трапилися у дитинстві. Про це потрібно говорити не в дорослому віці у психотерапевта, а з – дитинства», – пояснила методист.

За її словами, статеве виховання не викладатимуть у форматі окремих занять.

«Це не буде формат, коли усіх дітей збиратимуть і розповідатимуть, що таке статеве виховання. Це буде інтегроване впровадження в освітній процес», – сказала вона.

Для цього вихователі пройдуть відповідні тренінги, лекції. Тому на першому етапі буде просвітницька робота саме з педагогами та батьками.

Христина Гоголь


Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Здоровʼя
Між спекою та самолікуванням. Чому літні інфекції не варто "глушити" антибіотиками
Медики попередили про наслідки неконтрольованого прийому антибіотиків
Антибіотики без призначення руйнують захисний баланс людського тіла / фото ілюстративне

14:32

Літня спека змушує нас частіше думати про захист від сонця та безпеку їжі, проте медики застерігають від ще однієї сезонної небезпеки — хвилі самолікування. Намагаючись вберегтися від літніх інфекцій чи застуд від кондиціонерів, люди нерідко безконтрольно приймають антибіотики, чим повністю руйнують свій природний захист — мікробіом. У Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб пояснюють, що мікробіом — це сукупність усіх бактерій, грибів, вірусів та їхнього генетичного матеріалу, які живуть на нашій шкірі, у ротовій порожнині, кишківнику, дихальних та сечостатевих шляхах...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"