Україна отримає обладнання з шести європейських ТЕЦ і ТЕС, яке виведене з експлуатації
Партнери передадуть виведені з експлуатації енергоблоки, щоб допомогти швидше відновити зруйновані станції та забезпечити українців теплом.
Ілюстративне фото / КМДА
Ілюстративне фото / КМДА

20 лютого 2026, 14:43

Україна отримає обладнання з шести європейських теплоелектроцентралей та теплоелектростанцій, які раніше були виведені з експлуатації. Відповідних домовленостей українська делегація досягла під час засідання Міжнародне енергетичне агентство. Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.

За його словами, обладнання Україні передадуть партнери з Латвії, Австрії, Фінляндії, Хорватії, Франції та Німеччини. Йдеться щонайменше про шість ТЕЦ і ТЕС, які демонтують, перевезуть в Україну та оперативно встановлять на вітчизняних об’єктах.

Міністр наголосив, що це дасть змогу швидше відновити роботу ключових енергостанцій, пошкоджених або зруйнованих внаслідок російських атак, та забезпечити українців теплопостачанням.

Нагадаємо, що за словами голови правління НЕК "Укренерго" Віталія Зайченка, орієнтовно 9,5 ГВт нової генерації енергосистемі України буде потрібно в найближчому майбутньому.


Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Світ
Дослідження назвало цифру: скільки українців хочуть залагодити історичний конфлікт із Польщею
Переважна більшість опитаних вважає, що кожна країна має право на власну інтерпретацію історії або має шукати компроміс через експертні комісії.
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький / Фото: ОП

14:47

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у період 17–23 червня 2026 року провів загальнонаціональне опитування громадської думки, присвячене, зокрема, ставленню українців до шляхів вирішення історичних суперечок між Україною та Польщею. У дослідженні методом телефонних інтерв’ю (CATI) опитано 1005 респондентів віком від 18 років на підконтрольній уряду території України. Статистична похибка вибірки за звичайних умов не перевищує 4,1%, однак дослідники наголошують, що в умовах війни можливі додаткові систематичні відхилення...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"