У Солом’янському районі столиці безіменному скверу присвоїли назву "Пам’яті героїв – рятувальників"
Столична влада офіційно вшанувала подвиг працівників ДСНС, які загинули під час виконання службових обов’язків у Києві.
Фото: ДСНС
Фото: ДСНС

23 квітня 2026, 16:50

Київська міська рада на пленарному засіданні 23 квітня присвоїла нову назву безіменному скверу в Солом’янському районі. Тепер зелена зона офіційно називається "Пам’яті героїв – рятувальників" на знак подяки за мужність надзвичайників у часи війни. Про це повідомила депутатка Київської міської ради та голова профільної комісії Юлія Ярмоленко.

Рішення про створення такого меморіального простору стало відповіддю на надзвичайну роль, яку відіграють підрозділи ДСНС у забезпеченні безпеки столиці. Саме вони першими прибувають на місця влучань після ракетних та дронових атак, працюючи над гасінням пожеж, розбором завалів та деблокуванням людей у найскладніших умовах.

Особливу стійкість рятувальники продемонстрували протягом останньої зими, коли виконували завдання в умовах екстремальних морозів та під постійною загрозою повторних обстрілів.

Читайте також: У Києві проїзд біля Маріїнського парку назвали на честь Андрія Парубія

Присвоєння назви скверу має на меті закріпити у міському просторі пам’ять про тих, хто пожертвував власним життям заради порятунку інших.

За словами ініціаторів рішення, цей крок є виявом найвищої суспільної вдячності та визнання подвигу рятувальників як справжніх героїв цивільного фронту. Тепер локація в Солом’янському районі стане символічним місцем шани, де кожен киянин зможе згадати про тих, хто до останнього захищав безпеку міста.

На сьогодні рятувальники є тими фахівцями, на кому тримається базове відчуття стабільності в Києві. Їхня щоденна робота в екстремальному режимі без перепочинку дозволила вберегти сотні життів та мінімізувати наслідки ворожих руйнувань.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Культура
Проєктування Музею Революції Гідності: в 2027 році на Алеї Героїв Небесної Сотні впорядкують меморіальний простір
Нову конструкцію планується виконати з арт-бетону зі збереженням усіх портретів
Hero Image

10:37

Проєктування будівлі Національного музею Революції Гідності орієнтовно триватиме у 2026–2028 роках, а в травні 2027 року на Алеї Героїв Небесної Сотні планують відкрити меморіальну стелу з білого граніту. Про це повідомили у Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні – Музеї Революції Гідності. У Музеї зазначили, що після публікації інформації про громадські слухання отримали чимало запитань від громадян, тому оприлюднили детальні роз’яснення щодо трьох взаємопов’язаних проєктів, які були представлені та підтримані учасниками обговорення...
Здоровʼя
Лише від 3 до 30 днів на рік: у Києві запускають унікальну послугу, на яку роками чекали тисячі батьків
Столична влада запроваджує новий сервіс, який дозволить родинам, що виховують дітей з інвалідністю, отримати тимчасовий перепочинок та передати малечу під нагляд фахівців.
Фото: КМДА

24 червня, 21:07

Із 1 липня у столиці запроваджують нову соціальну послугу – тимчасовий відпочинок для батьків, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю. Щоденне піклування про дитину, яка потребує постійної уваги та супроводу, часто не залишає дорослим часу на власне здоров’я, вирішення важливих життєвих питань чи навіть короткий відпочинок, тож цей сервіс покликаний знизити психологічне навантаження на родини. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"