Сьогодні — День скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни в Україні
22 червня в Україні згадують жертв Другої світової війни.
День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни / ілюстративне фото: Укрінформ
День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни / ілюстративне фото: Укрінформ

сьогодні о 10:29

Щорічно 22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Його заснували указом Президента України №1245/2000 від 17 листопада 2000 року.

Саме 22 червня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю між Німеччиною і СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни.

Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії XX століття.

"Ця дата — нагадування про руйнівну і жорстоку природу війн. Друга світова принесла на нашу землю мільйонні втрати. Тоді українці показали небачену стійкість у боротьбі з окупантом за свободу та свій дім. Так і зараз, наша нація демонструє неабияку силу волі та мужність у боротьбі з російськими загарбниками", зазначили у Верховній Раді України.

Традиційно, 22 червня відбувається приспущення державного прапора України з чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.


Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

CityLife
"Найгірше було при москалях". Як українці святкували Великдень під час воєн
Свято Воскресіння Христового у часі війни набуває особливої символічності. І цього року, ймовірно, воно додасть українцям ще більшої віри в перемогу. "Твоє місто" ще у 2022 році дізнавалося, як відзначали в Україні Великдень під час Першої та Другої світових воєн, у міжвоєнний період та за радянської влади. Публікуємо цей матеріал знову.
Фото/Київвлада

12 квітня 2026, 16:00

Німці були лояльні до релігії «Я дуже добре пам’ятаю великодні свята у підпіллі. Тепер ми готуємо багато різних страв, а тоді моя мама йшла на Службу Божу, брала одне яйце, яке потім розділяла між усіма вдома, та малесеньку булочку замість паски, куплену за п’ять копійок. Того вистачало, а більше нічого й не було», – пригадувала тоді 81-річна пані Марта Когут зі Львова...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"