На місці знесеної незаконної забудови у Львові облаштували громадський простір
Будівлю демонтували ще у 2019 році.
Новий дитячий майданчик у громадському просторі / фото: ЛМР
Новий дитячий майданчик у громадському просторі / фото: ЛМР

сьогодні о 15:12

У 2019 році на вул. Личаківській, 259 у Львові повністю знесли 7-поверховий будинок. Сьогодні на його місці облаштували громадський простір. Про це повідомив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

"У квітні 2019 року на вул. Личаківській, 259, фактично на в'їзді у місто Львів, було повністю знесено 7-поверховий будинок. Роботи тривали цілий місяць. І стали показовим прецедентом не лише в нашому місті, а й для цілої України – не можна збудувати багатоповерхівку без жодного документа і розраховувати, що «якось буде - узаконять». Не узаконили, знесли", — зазначив Зубач.

Він додав, що звільнену земельну ділянку передали у комунальну власність міста і на ній за кошти інвестора, який має проєкти неподалік, облаштували громадський простір для людей.  

Читайте також: Поблизу старого цвинтаря у Львові оновили простір. Фото

Зараз там є дитячий майданчик з природних матеріалів, зручні лавки, нові висаджені дерева та кущі. А з боку Личаківської – гарна зупинка для громадського транспорту.

Любомир Зубач також додав, що вздовж дороги на вул. Полудневій облаштували кілька паркувальних місць, які замостили екобруківкою.

Що відомо про знесення будівлі

У грудні 2018 року Восьмий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення про знесення багатоповерхівки на вул. Личаківській, 259. Спочатку Інспекція ДАБК у Львові подала позов у Личаківський районний суд Львова.

У 2017 році суд постановив знести будівлю. Водночас забудовник "Лідер-Моноліт" оскаржив це рішення в обласному апеляційному суді, потім справу розглядав Верховний суд, потім Восьмий апеляційний суд, який і ухвалив остаточне рішення.

За даними сайту про новобудови ЛУН, на Личаківській, 259 у Львові будували 7-поверховий будинок на 42 квартири економ-класу.

У квітні 2019 року будівлю демонтували.

У березні 2025 року у міськраді повідомили, що на території облаштують затишний громадський простір. 

Нагадаємо, нещодавно на вулиці Заклинських, поблизу старого цвинтаря на Знесінні, завершили перший етап благоустрою. Два роки тому інвестор, який реалізовує проєкт поруч, взяв на себе зобов'язання облаштувати громадський простір та облагородити озеро в парку "Знесіння". 

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"