У Києві затримали двох агентів ФСБ за спробу підриву адмінбудівлі: один із них виявився військовим-дезертиром
Після мінування будівлі у столиці вони планували нелегально перетнути кордон
Hero Image

сьогодні о 15:21

Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох агентів ФСБ, які готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі Києва та намагалися втекти до Російської Федерації. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Затримання зловмисників та правова кваліфікація

За даними правоохоронців, до скоєння злочину причетні двоє місцевих мешканців віком 34 та 35 років. Один із них — мобілізований військовослужбовець, який самовільно залишив військову частину, інший — столичний маркетолог.

Обох фігурантів затримали у пасажирському потягу на Чернігівщині. Після мінування будівлі у столиці вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна, потрапити до Білорусі, а звідти — до Росії. Агенти збиралися активувати вибуховий механізм дистанційно, перебуваючи вже в дорозі. Під час обшуків у них вилучили смартфони з доказами співпраці з ворогом та надувний човен.

Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на вчинення терористичного акту). Наразі зловмисники перебувають під вартою, їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Також вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.

"Служба безпеки та Національна поліція запобігли резонансному теракту в Києві. За результатами дій на випередження затримано двох агентів фсб, які готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі Києва. Як з’ясувало розслідування, фігуранти заклали саморобний запальний пристрій, який мав спричинити загоряння та вибух генераторної установки біля адмінкорпусу", – йдеться у повідомленні СБУ.

Вербування, деталі теракту та попередні завдання

Обставини вербування

Фігуранти потрапили у поле зору російських спецслужб через Telegram-канали, де вони публікували коментарі на підтримку кремлівського режиму. Представники ФСБ завербували киян, пообіцявши їм у разі виконання завдання "нелегальну евакуацію" на територію РФ та подальше працевлаштування до лав своєї спецслужби.

План здійснення теракту

Для проведення підриву агенти отримали з Росії інструкцію з виготовлення саморобного запального пристрою. Вони заклали його під генераторну установку в Шевченківському районі столиці. За задумом організаторів, підрив технологічного обладнання мав призвести до значного вогневого ураження сусіднього адмінкорпусу.

Крім того, навпроти місця запланованого теракту фігуранти встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для ФСБ. Щоб позбутися речових доказів, її спорядили другим саморобним вибуховим пристроєм, який планували підірвати вже після вибуху генератора.

Попередні завдання для ФСБ

Перед спробою підриву в Києві затримані виконали кілька "тестових" завдань російської спецслужби:

  • облаштували схрон зі зброєю та боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, надіславши геолокацію з мітками представникам ФСБ для подальшого використання у підривній діяльності;
  • затриманий військовослужбовець передавав ворогу інформацію про військові об’єкти, зокрема про один із полігонів, розташоване там озброєння та кількість особового складу.

У зв'язку з цим Служба безпеки України завчасно вжила заходів для убезпечення локацій Сил оборони, які перебували в зоні активності агентів та цікавили російську сторону.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"