Після російського обстрілу Києво-Печерської лаври, що відбувся в ніч на 16 червня, до ліквідації наслідків та порятунку святині долучилися лише п’ятеро зі 140 ченців Української православної церкви Московського патріархату. Про це повідомив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної церкви України (ПЦУ) єпископ Авраамій.
Деталі ліквідації наслідків атаки
За словами єпископа, він очікував, що братія, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, допоможе у відновлювальних роботах після російської атаки.
«Із 140 ченців прийшло лише п’ятеро», – зазначив єпископ Авраамій.
Водночас намісник Лаври висловив вдячність рятувальникам та співробітникам правоохоронних органів, які брали активну участь у ліквідації наслідків обстрілу та відновлювальних роботах на території комплексу.
Заклик до ченців УПЦ МП
На тлі подій, що відбулися, єпископ Авраамій наголосив, що представники ПЦУ не вважають ченців Нижньої лаври ворогами, і закликав їх приєднатися до Православної церкви України.
Він зауважив, що ніхто не має наміру виганяти братію з території Києво-Печерської лаври. Проте, на думку намісника, після чергового російського удару залишатися в єдності з Московським патріархатом неможливо.
Також очільник монастиря повідомив про зміни в організації релігійного життя комплексу. Через пошкодження Успенського собору внаслідок атаки, богослужіння ПЦУ тимчасово перенесли — наразі їх проводять у Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія.





