На столичній Оболоні офіційно відкрили новий громадський простір — Вільнюський сквер і пішохідний міст у частині парку на вулиці Прирічній. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.
Облаштування простору та фінансування
Проєкт втілили в партнерстві столиць України та Литви. Для його реалізації у 2026 році мерія Вільнюса виділила €600 тис. За словами київського міського голови, концепцію оновлення локації розробляли спільно з жителями міста.
"Під час підготовки концепції змін провели три етапи відкритих громадських консультацій з мешканцями. Проєкт має важливу соціальну складову — під час війни такі місця допомагають людям відновлюватися емоційно та підтримувати психологічну стійкість", — розповів Віталій Кличко.

Під час виконання робіт на території повністю зберегли наявні дерева та доповнили зелену зону новими насадженнями: висадили майже 70 дерев, близько 1800 кущів, а також тисячі декоративних злаків і квітів.
Крім того, у межах облаштування громадського простору встановили:
- нові прогулянкові доріжки та місця для відпочинку;
- сучасну систему освітлення та поливу;
- камери відеоспостереження;
- велопарковки.
Архітектурне рішення
Новозбудований пішохідний місток у частині парку на Прирічній створили за мотивами відомого мосту короля Міндаугаса у Вільнюсі. Ця архітектурна споруда має символічне значення та уособлює міцний зв’язок і партнерство між українською та литовською столицями.






