У столиці поліцейські викрили та ліквідували корупційну схему, через яку з міського бюджету було викрадено понад 3 млн грн, призначених для забезпечення харчуванням дитячих садків. До складу злочинної групи входили як приватні підприємці, так і керівники районного управління освіти. Про це повідомили у поліції Києві.
Організатори оборудки та змова з освітянами
Слідчі встановили, що незаконний бізнес організував 40-річний підприємець. Для реалізації свого плану він залучив знайому, яка обіймала посаду директора товариства з обмеженою відповідальністю, а також знайшов спільників у владних кабінетах.
У ході розслідування поліцейські задокументували такі деталі злочинного плану:
- організатор домовився з начальницею управління освіти Деснянського району про гарантовану перемогу підконтрольної компанії у тендерах;
- до реалізації корупційної схеми посадовиця залучила ще двох підлеглих співробітників управління освіти;
- заздалегідь визначена компанія стала переможцем у трьох відбіркових тендерах на постачання продуктів харчування.
Службова особа управління освіти, яка безпосередньо відповідала за проведення публічних торгів, забезпечила укладання договорів із постачальником за штучно завищеною вартістю.
Наслідки для бюджету та викриття злочину
Штучне збільшення цін у документах дозволило зловмисникам отримувати надприбутки з державних коштів та розподіляти їх між собою. Наразі всім учасникам оборудки готують повідомлення про підозру.






