Під час оплати комунальних послуг у львів'ян може виникати питання, чому у платіжці за розподіл газу нараховується заборгованість, навіть якщо газом ніхто не користується. Які причини виникнення заборгованості і коли треба подавати показники — "Твоє місто" дізналося у пресслужби Львівської філії "Газмережі".
Варто зазначили, що "Газмережі" є оператором газорозподільних мереж та відповідає за розподіл природного газу до осель споживачів. Тому важливо розрізняти оплату за спожитий газ і оплату за його розподіл. За спожитий газ у більшості будинків Львова відповідає "Нафтогаз".
Однією з найпоширеніших причин виникнення заборгованості у "Газмережі" називають несвоєчасну або неповну оплату рахунків.
Читайте також: У яких випадках можна не платити за розподіл газу. Пояснення
акож борги можуть накопичуватися через те, що споживачі не подали показники газового лічильника. Якщо цього не зробити у період з 1 по 5 число кожного місяця, то обсяги споживання визначаються розрахунковим методом відповідно до чинного законодавства, а споживачу нараховуються платежі за розрахунковими обсягами газу. Тобто, йдеться не про фактично отриманий газ, а про обсяг, який вирахували за відповідними формулами.
Навіть, якщо ви не проживаєте у будинку чи квартирі і не використовуєте газ, необхідно продовжувати подавати показники щомісяця.
Якщо у споживачів виникають запитання щодо нарахувань чи заборгованості, вони можуть звернутися до контакт-центру Львівської філії "Газмережі" за номером 0 800 303 104.
Нагадаємо, учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на пільги при оплаті житлово-комунальних послуг.






