Могла втратити ногу і навіть померти: у Львові врятували 24-річну пацієнтку з генетичною особливістю
Якби пацієнтка звернулася на годину пізніше, то лікарям довелося б ампутувати ногу.
 У Львові врятували 24-річну пацієнтку з генетичною особливістю / фото: Лікарня Святого Луки
У Львові врятували 24-річну пацієнтку з генетичною особливістю / фото: Лікарня Святого Луки

сьогодні о 10:42

24-річна пацієнтка могла втратити ногу і навіть померти, якби звернулася за допомогою лише на одну годину пізніше. Фахівцям Лікарні Святого Луки вдалося не лише врятувати її життя, а й вберегти кінцівку від ампутації. Про це повідомили у медзакладі.

Торік пацієнтка переїхала зі столиці Молдови Кишинева до Львова, аби працювати в тутешній ІТ-компанії. Якось вранці дівчина відчула біль у лівій нозі, який до вечора минув сам по собі. Проте наступного дня стало гірше: біль повернувся, а нога почала швидко набрякати, синіти та холонути на дотик. Тоді дівчина вирішила відразу поїхати до Лікарні Святого Луки.

Спеціалісти діагностували пацієнтці флеботромбоз та тромбофлебіт лівої нижньої кінцівки, тобто тотальну закупорку глибоких та поверхневих вен лівої кінцівки, що вкрай рідко зустрічається у людей такого молодого віку.

Лікарі зазначили, що у цьому випадку тромби повністю перекрили венозну систему, що відповідає за відтік крові з ноги, й поширилися аж до клубових вен, які розташовані в тазовій ділянці. Внаслідок чого у дівчини розвинувся гострий компартмент-синдром – надзвичайно небезпечний для життя стан, за якого відсутній відтік крові від кінцівки, мʼязи набрякають і стискаюється фасціями (щільними оболонками навколо м’язів). Тиск там критично зростає, а кровоносні судини перетискаються. Кровопостачання тканин порушується настільки, що м'язи дуже швидко відмирають.

У пацієнтки на момент звернення вже була загроза ампутації ноги на рівні кульшового суглоба. Також був ризик розвитку виникнення ниркової недостатності, сепсису та смерті. Через це потрібно було швидко діяти, тому через пів години після звернення дівчина вже була на операційному столі. Хірурги виконали їй декомпресійну фасціотомію (розсікли оболонку навколо м'язів), аби зменшити тиск та відновити кровотік. Якби пацієнтка звернулася на годину пізніше, то лікарям довелося б ампутувати ногу.

Також одразу розпочали антикоагулянтну терапію для розчинення тромбів, і наступні 2 тижні анестезіологи стабілізували її стан. А вже згодом хірурги виконали вільну аутодермопластику та пластику дефектів з допомогою ротаційних клаптів.

Фахівці також виявили причину тромбозу у дівчини у такому молодому віці: у пацієнтки є спадкова тромбофілія, тобто генетична схильність до порушення балансу системи згортання крові та формування кров’яних згустків, про що вона навіть не знала.

Наразі дівчина почуває себе добре. Вона продовжує спостерігатись у спеціалістів лікарні та щиро дякує їм за порятунок.

Нагадаємо, у Львові медики "Охматдиту" вирівняли довжину ніг 13-річному хлопчику завдяки малоінвазивній операції. 

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"