Цього літа українська енергосистема має високі шанси працювати без обмежень для споживачів, якщо Росія не завдаватиме нових масштабних ударів по енергетичній інфраструктурі. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив голова правління НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко.
За його словами, нині ситуація значно краща, ніж влітку 2025 року. Україна має більше об'єктів розподіленої генерації, нові електростанції будуються із додатковим захистом, а підстанції "Укренерго" та обленерго стали більш захищеними від атак.
Водночас він наголосив, що російські війська продовжують атакувати енергетичні об'єкти. За його словами, противник добре знає розташування великої генерації, а останніми тижнями вже були зафіксовані влучання по таких об'єктах.
У разі нових масованих обстрілів енергосистему доведеться балансувати шляхом обмеження споживання електроенергії.
Він пояснив, що вдень дефіцит електроенергії можна буде компенсувати за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої та відновлюваної енергетики. Найбільші труднощі можуть виникати у вечірні години максимального навантаження.
За словами Зайченка, додатковим фактором ризику є тривала спека понад +30°C, яка традиційно збільшує споживання електроенергії.
Нагадаємо, взимку 2025–2026 років в Україні діяли тривалі графіки відключень через російські удари по енергетичній інфраструктурі. Наразі ситуація в енергосистемі стабілізувалася.





