В окупованому Криму скорочують кількість пасажирських потягів, які сполучають півострів із територією Росії. Про це повідомив призначений Кремлем керівник окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов.
За його словами, кількість поїздів "Таврія" зменшать до семи на добу. Вони курсуватимуть до станції "Керч-Південна", яку після відкриття у 2021 році російська влада називала першими залізничними "воротами" Криму після Кримського мосту.
Інші сезонні рейси скасовуватимуть поступово протягом найближчих двох тижнів.
Скорочення залізничного сполучення відбувається на тлі посилення українських ударів по військових та логістичних об'єктах на тимчасово окупованому півострові.
На початку червня українські військові повідомили про встановлення повітряного контролю за допомогою безпілотників над частиною сухопутного маршруту, який Росія використовує для забезпечення Криму.
Читайте також: Повна ізоляція Криму: "Мадяр" планує "відрізати" півострів від Росії
Також через атаки дронів окупаційна влада тимчасово обмежила продаж пального на автозаправних станціях, залишивши доступ до нього переважно для державних служб.
24 червня Служба безпеки України повідомила про проведення спецоперації в окупованому Криму, під час якої були уражені російські системи протиповітряної оборони та об'єкти військової авіаційної інфраструктури.
Тієї ж ночі в окупованому Севастополі після атаки безпілотників на енергетичну інфраструктуру сталося масштабне відключення електроенергії.
Крім того, командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт Бровді ("Мадяр") раніше заявив, що Україна планує повністю ізолювати тимчасово окупований Крим від Росії шляхом ураження ключових логістичних маршрутів.



