У Києві викрили схему оформлення інвалідності за 25–30 тисяч доларів за участі голови МСЕК та екскерівника військкомату
Загалом було вилучено 100 тисяч доларів, із яких 85 тисяч доларів виявили безпосередньо у голови МСЕК.
Hero Image

сьогодні о 15:38

У Києві правоохоронці викрили корупційну схему з протиправного встановлення інвалідності за гроші. Вартість такої "послуги" для однієї особи становила від 25 до 30 тисяч доларів. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Як діяла схема та хто входив до групи

За версією слідства, учасники групи займалися оформленням фіктивних документів про нібито перебування громадян на стаціонарному лікуванні, де їм діагностували вигадані тяжкі хвороби. Надалі цих громадян направляли на проходження медичної комісії у визначені заклади, де їм офіційно призначали інвалідність ІІ–ІІІ групи.

До складу групи входили:

  • голова МСЕК столичної лікарні;
  • двоє лікарів;
  • колишній експерт Центральної військово‑лікарської комісії Міністерства оборони України;
  • екскерівник одного з районних військкоматів Києва (нині ТЦК та СП);
  • працівник податкової служби;
  • пенсіонер.

Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили медичні документи, печатки, бланки, комп'ютерну техніку та значні суми готівки. Загалом було вилучено 100 тисяч доларів, із яких 85 тисяч доларів виявили безпосередньо у голови МСЕК.

За інформацією прокуратури, ця схема діяла з 2024 року. Наразі правоохоронні органи перевіряють інші можливі епізоди діяльності та встановлюють співучасників правопорушення.

Судова справа щодо одного з фігурантів

Зокрема, колишнього лікаря‑експерта Міністерства оборони України, який нині є серед підозрюваних у справі про фіктивну інвалідність, уже обвинувачують в іншому правопорушенні. За даними слідства, раніше він вимагав 1 500 доларів у пораненого ветерана АТО за оформлення інвалідності. Відповідну справу вже розглядає суд.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Транспорт та Інфраструктура
Модернізація Центрального вокзалу Києва: головні залізничні ворота столиці планують віддати в концесію приватному інвестору
Держава передасть право на експлуатацію та оновлення київського вокзального комплексу бізнесу, проте повністю збереже об'єкт у своїй власності.
Центральний залізничний вокзал столиці. Фото: відкриті джерела

15:29

Україна планує передати в концесію Центральний залізничний вокзал у Києві, а також залізничні вокзали у Львові та Одесі, що є частиною ширшої стратегії залучення приватних інвестицій у державну інфраструктуру. Оновлення столичного вокзального комплексу увійшло до переліку пріоритетних ініціатив публічно-приватного партнерства, які уряд прагне запустити в роботу вже у 2026 році. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр із відновлення України Олексій Кулеба під час виступу на Конференції з відновлення України у Гданську...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"