У Києві правоохоронці викрили корупційну схему з протиправного встановлення інвалідності за гроші. Вартість такої "послуги" для однієї особи становила від 25 до 30 тисяч доларів. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.
Як діяла схема та хто входив до групи
За версією слідства, учасники групи займалися оформленням фіктивних документів про нібито перебування громадян на стаціонарному лікуванні, де їм діагностували вигадані тяжкі хвороби. Надалі цих громадян направляли на проходження медичної комісії у визначені заклади, де їм офіційно призначали інвалідність ІІ–ІІІ групи.
До складу групи входили:
- голова МСЕК столичної лікарні;
- двоє лікарів;
- колишній експерт Центральної військово‑лікарської комісії Міністерства оборони України;
- екскерівник одного з районних військкоматів Києва (нині ТЦК та СП);
- працівник податкової служби;
- пенсіонер.
Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили медичні документи, печатки, бланки, комп'ютерну техніку та значні суми готівки. Загалом було вилучено 100 тисяч доларів, із яких 85 тисяч доларів виявили безпосередньо у голови МСЕК.
За інформацією прокуратури, ця схема діяла з 2024 року. Наразі правоохоронні органи перевіряють інші можливі епізоди діяльності та встановлюють співучасників правопорушення.
Судова справа щодо одного з фігурантів
Зокрема, колишнього лікаря‑експерта Міністерства оборони України, який нині є серед підозрюваних у справі про фіктивну інвалідність, уже обвинувачують в іншому правопорушенні. За даними слідства, раніше він вимагав 1 500 доларів у пораненого ветерана АТО за оформлення інвалідності. Відповідну справу вже розглядає суд.






