До 30 червня громадяни, які отримали державну допомогу на проходження національної програми "Скринінг здоров’я 40+" до 1 травня цього року, мають скористатися цими коштами. Якщо цього не зробити вчасно, то невикористані кошти повернуться до державного бюджету. Про це нагадували у Міністерстві охорони здоров'я України.
Що варто знати про оновлені правила програми
З 1 травня механізм участі в програмі суттєво спростили. Тепер українцям віком від 40 років не потрібно чекати 30 днів після дня народження, щоб подати заявку. Оформити участь можна у будь-який зручний час через мобільний застосунок "Дія" або у найближчому ЦНАПі.
Якщо кошти підтримки нарахували вам уже після 1 травня 2026 року, ви маєте рівно 2 місяці з моменту їхнього надходження, щоб оплатити послугу. Після цього терміну вони також повернуться до держбюджету.
Які обстеження можна пройти
Програма створена для людей віком від 40 років і включає комплекс базових та критично важливих обстежень. Вони допомагають виявити небезпечні ризики на ранніх стадіях:
- діагностику серцево-судинних захворювань;
- оцінку ризику розвитку цукрового діабету;
- перевірку стану ментального здоров’я.
Читайте також: Відтепер ще у чотирьох лікувально-діагностичних центрах Львова можна пройти медогляд: де саме.
Нагадуємо, національна програма "Скринінг здоров’я 40+" вже показала серйозні результати по всій країні. Станом на червень 2026 року заявки на отримання коштів для скринінгу подали вже понад 969 тисяч українців та українок, а загальна сума виплаченої державної підтримки перевищила 1,5 мільярда гривень.
За час дії програми успішно пройшли повне обстеження понад 160 тисяч громадян. Наразі сама послуга доступна у 2 227 місцях надання послуг у різних куточках України.





