Директор приватної школи "Ерудит" у Львові Володимир Огура, у минулому керівник міського управління освіти, написав пост у Facebook, у якому емоційно з образливими коментарями пояснив, через що не братиме людей на роботу у школу.
У дописі Володимир Огура розповідає історії про те, як він проводив співбесіди на роль вчителя у феміністки, лесбійки, мусульманки, педагогині із пірсингом і татуюваннями. Він підкреслював, що саме через ці критерії, не взяв їх на роботу.
Також він згадав про кандидатку з кольоровим волоссям.
Ще однією кандидаткою була лесбійка, яка вважала своїм обовʼязком розповісти дітям про свою орієнтацію і гендери, "щоб вони знали, який у них є вибір".
Наприкінці допису він підсумував свою позицію:
Публікація Володимира Огура станом на зараз має 2,1 тисячі коментарів. Користувачі поділилися на два табори: одні підтримують, інші — звинувачують у дискримінаційних висловлюваннях.
Гендерна експертка, голова ГО "Експертний ресурс Гендер в деталях" Тамара Злобіна зазначила, що директор школи зібрав всі можливі стереотипи, мову ненависті, зневаги і зверхності. Вона також звернулася до міської влади щодо перегляду ліцензії школи.
Проте, ліцензії на діяльність шкіл видає обласна адміністрація. У коментарі ZAXID.NET керівник Департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска зазначив, що допис Огури схожий на приховану рекламу школи. Але, на його думку, таких висловлювань надалі може бути більше, тому що з чинного освітнього законодавства вилучили поняття виховання, зокрема цінностей, як складової освіти.
Водночас, у Кодексі законів про працю України йдеться про заборону будь-якої дискримінації у сфері праці, "зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян".
До слова, Володимир Огура раніше очолював управління освіти ЛМР, але після появи новини про те, що його диплом про освіту підроблений, його звільнили з посади. Пізніше суд звільнив його від кримінальної відповідальності згідно з поданою ним заявою про амністію.





