Сьогодні, 28 червня, на площі перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові у Львові відбулася Архієрейська Божественна літургія з нагоди 25-ї річниці історичного візиту святого Папи Івана Павла ІІ в Україну. На спільну молитву зібралися тисячі вірян, духовенство, представники державної та місцевої влади, повідомили у Львівській ОВА.
Божественну літургію очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні Синоду Єпископів УГКЦ.

У богослужінні також взяв участь Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

Під час звернення до вірян Блаженніший Святослав нагадав, що гаслом історичного візиту святого Івана Павла ІІ були слова Христа: "Я є дорога, істина і життя". За його словами, сьогодні, через чверть століття після тієї події, українці мають нагоду знову осмислити духовне послання понтифіка.
"Святий Іван Павло ІІ закликав не задовольнятися посередністю, берегти свободу, яка потребує відповідальності, жити за Божими заповідями та власними вчинками творити майбутнє держави. Сьогодні Україна вкотре захищає не лише себе, а й Європу та світ від російської агресії", – наголосив Предстоятель УГКЦ.
Рівно 25 років тому візит Папи Римського до Львова став знаковою подією не лише для Католицької Церкви, а й для всієї України. У червні 2001 року мільйони українців стали свідками його молитов, проповідей і закликів жити правдою, свободою та взаємним прощенням.
Нагадаємо, пастирський візит святого Івана Павла ІІ до України відбувся 23–27 червня 2001 року. Понтифік відвідав Київ і Львів, де звертався до українців із закликами до миру, відповідальності, взаємного прощення та підтримував розвиток міжконфесійного діалогу. Для Української Греко-Католицької Церкви цей візит став однією з найважливіших подій новітньої історії.






