У Львові перевіряють походження розлитої на вулицях «рожевої речовини»
Фахівці досліджують 3 зразки рідини, у якій львів’яни підозрюють отруту для тварин. Перші результати свідчать про нетоксичність «рожевої речовини».
Фото: gk-press.if.ua
Фото: gk-press.if.ua

26 січня 2017, 12:16

Про виявлення підозрілої рідини на вулицях Львова повідомляють у ЛКП «Лев» та поліцію мешканці міста. Речовина рожевого кольору викликає занепокоєння, адже опіки отримують не тільки тварини, а й діти. Про це свідчать фотографії, які викладають користувачі соцмереж.

«З метою перевірки цього факту, зразок такої речовини до ЛКП «Лев» доставив мешканець міста, і ми передали його на дослідження на кафедру нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького», - розповіли в ЛКП «Лев».

За результатами комплексного хіміко-токсикологічного та біотоксикологічного дослідження встановлено, що речовина нетоксична і «за характерними якісними реакціями являє собою залишки виноматеріалу червоних марок вин», - пишуть у протоколі.

Читайте також: Львів’ян просять повідомляти у поліцію про виявлення отрути для собак на вулицях

Крім того, фахівці зазначають, що таблетки ізоніазиду (за припущеннями львів’ян це найбільш імовірна причина рожевих слідів на снігу – Авт.) при розчиненні у воді та при контакті зі снігом не дають рожевого кольору.

Щодо випарів ізоніазиду, отруєння чи опіків тварини відбутися не може. Як пояснюють експерти кафедри, «для цього потрібно тварину занурити в концентрований розчин цієї речовини»», - повідомили в ЛКП «Лев».

Зараз перевіряють ще два взірці матеріалу, які в ЛКП «Лев» подали патрульні та мешканці. Про результати повідомлять згодом.

Опублікувала Людмила Рубцова

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Здоровʼя
Між спекою та самолікуванням. Чому літні інфекції не варто "глушити" антибіотиками
Медики попередили про наслідки неконтрольованого прийому антибіотиків
Антибіотики без призначення руйнують захисний баланс людського тіла / фото ілюстративне

14:32

Літня спека змушує нас частіше думати про захист від сонця та безпеку їжі, проте медики застерігають від ще однієї сезонної небезпеки — хвилі самолікування. Намагаючись вберегтися від літніх інфекцій чи застуд від кондиціонерів, люди нерідко безконтрольно приймають антибіотики, чим повністю руйнують свій природний захист — мікробіом. У Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб пояснюють, що мікробіом — це сукупність усіх бактерій, грибів, вірусів та їхнього генетичного матеріалу, які живуть на нашій шкірі, у ротовій порожнині, кишківнику, дихальних та сечостатевих шляхах...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"