Спецпроекти

(Не)пересічні львів'яни. Cурмачі з Ратуші

10715
Час читання: 1 хв

02 лютого 2015, 13:43

Люди творять місто. Tvoemisto.tv розпочинає новий проект (Не)пересічні львівяни. Ми розповідатимемо про звичайних людей - тих, хто продає, миє, готує, веселить та промує. Щотижня ми пропонуватимемо вам мультимедійну розповідь про справжніх львів'ян, які не звикли позувати перед камерами, та без яких не було б Львова, який ми з вами знаємо та любимо.

Наша перша фоторозповідь про сурмачів Львівської ратуші.

За цими дверима два звичайних львів’янина Олег Петришин та Іван Глушко перетворюються на сурмачів Львівської ратуші

Сурмачі мають по два костюми від української дизайнерки Оксани Караванської

Годинники можуть виходити з ладу, але не сурмачі. За чотири роки вони ще жодного разу не спізнилися

Олег Петришин розповів, що окрім того зі своєю трубою він об’їхав майже усі скандинавські країни

Іван Глушко зараз на пенсії, грає у «LeoBandOrchestra». Своїми концертами вони збирають гроші на АТО

На вихідних чоловіки грають щогодини з дев’ятої ранку і до дев’ятої вечора, а у будні – лише двічі

«Цей інструмент для мене, як жінка», - каже Олег Петришин

Пан Іван каже, що сурмач найпунктуальніша людина у Львові: «Годинник може спізнюватися, а ми - ніколи»

Насправді чоловіки грають з вікна звичайного кабінету ЛМР. Піднімаючись на підвіконня зі стільців

Справжнім сурмачем має бути гуцул, який не боїться висоти. Проте спершу ставати на підвіконня третього поверху музикантам було лячно

Іван та Олег мають ще двох колег: Роман Вовк та Ярослав Сиків

Незважаючи на овації слухачів, музиканти не грають на біс

Мелодію, яку виконують трубачі, написав львівський композитор Юрій Ланюк. Вона є у трьох варіантах – оркестровому, джазовому та для сурм

Після «зміни» на Ратуші, сурмач прямує до ресторану «Пструг, хліб та вино», щоб почастувати своїх гостей фореллю

Окрім того, пан Іван грає на трембіті. Музикант розповідає, що цей інструмент виготовляють лише з того дерева, у яке влучила блискавка. Як виявилося, така доля кожного п’ятого дерева в українських Карпатах

У сусідній кнайпі «живе» дзигмайстер, але це вже зовсім інша історія.


Фото – Аліна Смутко, відео та текст – Олександра Чернова

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Lifestyle
(Не)пересічні львів’яни. Волонтерський кулінарний клюб
У звичайному житті – підприємець, директор іноземної фірми, дизайнер, громадський діяч, власник інтернет-сайту, у вихідні – учасник "Львівського кульїнарного клюбу «Zdorowja I Spoki'j». П’ятеро чоловіків частують львів’ян стравами різних національних кухонь біля пам’ятника Королю Данилу. З часом хобі перетворилася на корисну ініціативу. Зараз вони збирають гроші для військових та відправляють необхідне на передову. Сьогодні у фотопроекті «(Не)пересічні львів’яни» ми розкажемо про віце-президента Львівського кульїнарного клюбу Костянтина Муращика.
Hero Image

09 лютого 2015, 12:43

Пан Костянтин розповідає, що клюб існує вже близько 15 років: «Спочатку нас було троє – друзі, які люблять смачно поїсти, приготувати та гарно провести час. Ми збиралися разом у когось вдома й чистили овочі, спілкувались, дивилися фільми, нарізали м'ясо, експериментували. Усе з чисто гедоністичних позицій»...
Транспорт та Інфраструктура
Чи будуть нові правила в київській підземці після скарг на намети. Відповідь метро
"Київський метрополітен" закликає жителів утриматися від використання великих туристичних наметів на платформах під час повітряних тривог, оскільки габаритні речі заважають роботі екстрених служб і створюють небезпеку для тисяч інших людей.
Фото: КМДА

17:00

Під час останнього масованого обстрілу Києва підземні станції прийняли рекордну кількість громадян за останні роки — понад 41 тисячу осіб одночасно, через що у соцмережах спалахнули дискусії: в інтернеті масово скаржаться на містян, які розгортають посеред платформ величезні намети на кілька метрів і розкладають надувні матраци, змушуючи інших відвідувачів із дітьми та домашніми тваринами годинами стояти на проходах чи біля колій. У коментарі "Твоєму місту"  представниця КП "Київський метрополітен" повідомила, що містян просять намети замінити на спальники чи каремати. Рекордна кількість людей та скандали в соцмережах Останні нічні атаки на столицю продемонстрували критичне навантаження на підземну інфраструктуру...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"