Скільки українці готові платити за авіаквитки

3198 0
Згідно з дослідженням, громадяни України не користуються аіватранспортом через вартість перельотів.
фото: lwo.aer

фото: lwo.aer

Українці не готові платити за квиток на літак до ЄС більше тисячі гривень. Про це повідомила очільниця ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко під час зустрічі громадських активістів та ЗМІ з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, посилаючись на дані дослідження фонду «Демократичні ініціативи» та КМІС.

За словами Ірини Сушко, 43,6% не готові платити за квиток на літак до ЄС більше тисячі гривень. Водночас, 28,7% вважають, що можуть собі дозволити заплатити за подорож таким літаком не більше 500 грн. Ще 14,9% – що від 500 до 1000 лише і 5,4% готові заплатити від 1000 до 2000 гривень. При цьому понад 48% учасників опитування не змогли визначитися з відповіддю на це питання.

Найважливішим фактором вибору квитків на літак більшість (42,8%) вважає його низьку вартість, пряме сполучення (20.7%), і комфортність умов польоту (18%) .

Читайте також: Пасажиропотік львівського аеропорту збільшився майже на половину

Згідно з результатами опитування, 12,8% українців заявили, що не користувалися авіаційним транспортом, але планують ним скористатися у разі появи на українському ринку нових бюджетних авіакомпаній. Однак 45,4% повідомили, що не користувалися авіаційним транспортом і не планують цього робити.

Водночас, міністр Омелян зазначив, що приходу на українськи ринок лоукостерів чинять перепони, однак він вважає, що ситуація поліпшиться і до 2030 року число пасажирів в Україні перевищить 70 млн осіб на рік. «Також це дасть понад 800 тис. нових робочих місць вже до 2030 року. Матимемо  й позитивний вплив на ВВП: зростання на 65 млрд грн у 2030 році, а саме: 16 млрд -  доходи аеропортів; 18 млрд -  від будівництва та підтримки аеропортів; 8 млрд принесе розвиток торгівлі; 22 млрд -туристична сфера», -- розповів міністр.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!