Не говоріть, що вже завтра ми звільнимо Херсон. Бій буде, але яким?

725 0
Військовий експерт Петро Черник пояснює, що тактика по Херсону – це тактика виснажування противника. Він упевнений, що буде бій і все пройде за нашим сценарієм.
Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Як каже глибока кримсько-татарська мудрість  «не опирайся на воду, не вір росіянам». Щось подібне сказав і німецький канцлер Отто фон Бісмарк, який стверджував, що росіянам не можна вірити, бо вони самі собі не вірять. А є ще дуже гарна східна воєнна мудрість: «війна – це шлях обману». 

Часткове відведення російських військ є. Росіяни дуже добре усвідомлюють, що вони програють правий берег Херсонщини, тому намагаються затягнути українські війська у місто для кровопролитних боїв. Нагадаю, що сторона, яка штурмує місто, несе дуже великі втрати.

Читайте також: За минулу добу українські війська звільнили 12 населених пунктів на Херсонщині 

Вони самі були у цій пастці у 1995 році, коли штурмували Грозний (місто на Північному Кавказі – ред.). Чеченці зробили вигляд, що зняли блокпости і вийшли з міста. Тоді великі чотири ударні колони росіян зайшли до центру і захопили палац Джохара Дудаєва, а потім чеченці невеликими групами «покришили» їх до нуля. Росіяни втратили майже 2000 убитими, 5000 поранених, а також від 200 одиниць техніки. 

У росіян стратегічна поразка, тому їм потрібно нанести нам хоч якесь ураження. Вони хочуть заманити нас у цю пастку, щоб ми туди зайшли, а тоді вбити і знищити якомога більше нашого особового складу і техніки. Думаю, що цього не буде.

Ми розуміємо, що тактика по Херсону – це тактика виснажування противника. Вогневий контроль на нашому боці, всі логістичні російські ланцюжки ми розбиваємо, тому рано чи пізно, але виснажимо противника. Вийде ворог звідти або повноцінно, або ми його перенищимо, або ж візьмемо у полон.

Читайте також: Росіяни готуються оборонятися в Херсоні, а не виходити з нього, – Буданов 

Найважливіше для всіх нас, а особливо для медійних спільнот, – не піднімати градус суспільних очікувань. Тобто не говорити, що вже завтра ми звільнимо Херсон. Бій буде, але яким? Упевнений, що все буде за нашим сценарієм.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!