Навіщо ми підтримуємо приватну освіту з міського бюджету Львова

2807 2
Учні приватних шкіл та вихованці дитсадків отримають від міста 4,63 млн гривень підтримки. Це в рази дешевше, ніж реконструювати комунальні садки і школи.
фото: www.freepik.com

фото: www.freepik.com

Днями міська рада ухвалила цільову програму фінансової підтримки приватної освіти у Львові в 2017 році. Я був одним із її ініціаторів, тому хочу пояснити, які плюси отримають від цього навчальні заклади, батьки, діти й місто загалом.

Два роки тому в межах проекту з обміну досвідом із країнами Європейського Союзу, організованого Інститутом політичної освіти, я був у Ризі. Ми спілкувались із керівником найбільшої фракції в міській раді про те, як у столиці Латвії вирішили проблему з садочками та школами. Проблема була та сама, що у Львові, та, зрештою, в багатьох інших містах пострадянських країн. У 90-ті приміщення масово здавали в оренду, а навчальні заклади закривали. Згодом виник дефіцит місць, групи в садках були переповнені.

Рига вирішила зробити ставку на розвиток приватної освіти. В міській раді порахували, що замість ремонтувати старі приміщення вигідніше підтримувати грішми приватні школи та садки.

В Україні популярність приватних садочків і шкіл зростає, проте вони не фінансуються ні з державного, ні з місцевих бюджетів. По суті це порушує право дитини бути безкоштовно забезпеченою підручниками, харчуванням, отримувати документи про освіту. Всі ці витрати повністю на батьках.

Читайте також: Приватні школи Львова: чи справді платна освіта завжди краща?

За офіційною статистикою, у Львові в приватних школах навчаються понад 1300 учнів, у садочках – близько 800. Тож ми хочемо використати досвід Риги. Доцільність цього доводять підрахунки. Щоб відновити один великий комунальний садочок, потрібно близько 20 мільйонів гривень. Зокрема, кошторис реконструкції нещодавно відкритого садочка на Кульпарківській становив 17 мільйонів.

Натомість, річне фінансування ухваленої міськрадою програми обійдеться 2017 року в 4,63 мільйона гривень: 2,7 мільйона для шкіл і 1,9 мільйона для дитсадків. Підтримка одного учня приватної школи коштуватиме місту 2 тисячі гривень на рік, дошкільнятка – 2,4 тисячі. Для порівняння, в комунальних закладах  — це 9 тисяч і 17 тисяч гривень на рік відповідно.

Приватна освіта, отримавши підтримку, стане доступною більшій кількості батьків. Попит на неї зросте, тож зростатиме й кількість приватних шкіл та садочків. Водночас місто заощадить на капітальних витратах і зможе витрачати більше на різні освітні потреби. Думаю, незабаром ми матимемо від цієї програми позитивний результат.

Валерій Веремчук,
депутат Львівської міської ради,
член постійної комісії із питань фінансів та планування бюджету


Читайте також:
18 Квітня, 2017 14:43
Петро Одне не відміняє іншого.
Скільки садків буде реконструйовано, запущено цього року? 1 чи 2 чи жодного?
При зданих понад 200 багатоповерхових будинках визнати роботу міської ради незадовільною - це дуже м'яко висловитися. Групи по 40 дітей це ненормально.
13 Квітня, 2017 20:40
львів'янин У приватних школах навчаються діти з заможних сімей. Тож виходить, що міська рада допомагає багатим, замість того, щоб допомагати бідним. А бідні мусять здавати на фонди класу, школи. На позашкільні установи теж не виділяють грошей, а потім дивуються, що діти такі агресивні, влаштовують побоїща своїх однолітків, вчиняють самогубства, узалежнюються від соціальних мереж.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!