«Я просто хочу, щоб Вовчанськ мав «завтра»

848 0
Військовий та колишній журналіст Володимир Семків згадує Вовчанськ, яким він був до нової хвилі війни та як туди почали заходити росіяни.

Страшно дивитися, як місто день у день втрачає свій контур. Лінії вулиць, раніше виструнчені будинками і деревами, перетворюються на плями з руїн, попелу і пилу. Над цими плямами постійно стоїть дим.

Ми приїхали на околиці Вовчанська за два тижні до нової хвилі російської війни. Тут не було спокійно. З російського боку постійно прилітали снаряди і fpv-дрони, і місто здригалося від вибухів. Але тут іще було життя. Дерева були вкриті цвітом, люди поралися на городах, на майданчиках можна було бачити дітвору.

Насправді ми не роздивлялися, а лише підглядали за Вовчанськом і його мальовничими околицями. Усі пересування на нашій ділянці відбувалися вночі, і ми провадили вечірньо-підвальний спосіб життя.

Читайте також: «Розвідка боєм» Або що відбувається на Харківському напрямку

Одного дня наш екіпаж втратив дрон. Ми приблизно бачили, куди він міг сісти, тому вирушили на пошуки. То була чиста авантюра, бо ми йшли по узвишшю і полях, і наш маршрут проглядався, як на долоні. І то був єдиний раз, коли я засвітла провів на відкритому просторі чотири години.

Тоді мені захотілося сфотографувати один будиночок. Через два тижні наші побратими-аеророзвідники бачили, як туди заходить ховатися російська диверсійна група. Ми проходили через Крейдяну гору - котра через два тижні стала місцем жорстоких боїв. Ми стояли на березі річки Вовчої, недалеко від місця, де через два тижні росіяни влаштували засідку, щоб перерізати переправу.

Знаю, на війні нема сенсу думати про вчора. Чи про старі фотографії, які виглядають уже так, ніби з іншого життя. Я просто хочу, щоб цей куточок України мав завтра.

Довідково

Вовчанськ — місто в Україні, у Чугуївському районі Харківської області, центр Вовчанської міської громади. За словами заступника голови Харківської обласної військової адміністрації Романа Семенухи, російські війська продовжують штурмові дії на території Вовчанська та його лівого й правого флангів. Станом на 20 травня місто приблизно на 60% контролюють Збройні сили України.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!