
Фото: Запорізька обласна державна адміністрація
Нам потрібно з «холодним розумом» керувати грошима, адже це не тільки власна безпека, але й стабільність усієї грошової системи країни. Як краще розраховуватися у супермаркетах, які кошти брати з собою за кордон, що робити із депозитом, розповідає виконавча директорка Банку Львів Уляна П’ятак.
Читайте також: Готівки вистачить на всіх, онлайн банкінг працює, – фінансовий експерт про війну і гроші
Здається, більш нестабільного періоду для фінансової системи як війна годі й придумати. Банківська система швидко переформатовується, десь вводяться обмеження – як-от ринок валюти та видача готівки, десь – навпаки нівелюються правила – реалізуються такі практики як кредитні канікули та інші пільгові умови взаємодії з банком.
Що допоможе вам правильно керувати власними фінансами під час воєнного стану в країні? Короткі поради:
- за можливості, обов’язково використовуйте безготівкові розрахунки – розрахунок карткою на касі супермаркету правильне рішення;
- якщо маєте потребу в готівці, не забувай, що банкомат та каса банку не єдині точки видачі готівки – зараз багато супермаркетів, АЗК, поштових відділень, які видати “готівку на касі”, використовуй альтернативні локації;
- їдете за кордон? Краще здійснити обмін валюти саме там, де пропозиції по обміну валют значно привабливіші;
- якщо маєте банківську картку, термін дії якої завершується найближчими днями – не хвилюйтеся, банк автоматично продовжить її дію, приходити у відділення не потрібно;
- швидкі системи грошових переказів діють – ваші родичі і знайомі можуть вільно перерахувати фінансову підтримку на твоє ім’я, карту чи рахунок;
- якщо ваші заощадження на депозитних вкладах у банку – рекомендуємо не поспішати забирати гроші з рахунків, адже по-перше, вони у безпеці, по-друге, кожна гривня на банківських рахунках підтримує стабільність та ліквідність фінансової системи загалом, а це критично важливо для країни в умовах воєнного стану;
- оплата комунальних, переказ коштів, продовження депозитного вкладу, спілкування з представниками банку – ці дії (і навіть більше) можна здійснити онлайн, через інтернет-банкінг та/або у мобільному застосунку. Будьте у безпеці, будьте онлайн.
- якщо їдете у більш безпечне місце за кордон – пам’ятайте, що громадяни України можуть вивозити за межі нашої держави, без письмового декларування, валютні цінності у сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 тисяч євро;
- якщо у вас є цінні речі, документи і т.д., і ви прагнете їх зберегти, можна скористатись банківськими сейфами – орендуйте скриньку та залишайте цінності у безпеці.
Зараз нам потрібно з «холодним розумом» керувати грошима, адже це не тільки власна безпека, але й стабільність усієї грошової системи країни. Це рухає економіку України вперед.
Кожен із нас є важливою краплею в океані грошових потоків і банківської системи, кожне наше рішення впливає на ці глобальні процеси. Тож продовжуймо бути конструктивними в своїх діях – працюйте, створюйте нові можливості для руху грошей, не панікуйте та довіряйте банківській системі, вірте державі.
Швидкої нам перемоги!
Партнерська публікація
Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.