Все про вакцинацію у Києві

Постійно оновлюється найважливіша інформація, потрібна вам – стисла, точна і своєчасна.

У цей час інформаційного перевантаження ми щодня збираємо найважливіші деталі щодо коронавірусу та карантину.

Оновлення, додані за останні 24 години, будуть виділені червоним, а найважливіші факти - жирним шрифтом, щоб вам було зручно одразу бачити найновіші дані.

1. Усе про Covid-вакцинацію у Києві та в Україні

Оновлено 26 липня, 12.00.

49 057 осіб щеплено за добу 25 липня 2021 року в Україні. Від початку кампанії першу дозу отримали 3 099 709 особи, серед них другою дозою вже вакциновані 1 712 791 осіб. Зокрема, в Києві першою дозою вакциновано 481 740 осіб, двома дозами - 238 763. Побічні ефекти станом на 24 червня виявлені у менш ніж 1% щеплених осіб (0.23% після вакцини Covishield, 0.02% після вакцини Coronavac, 0.026% після вакцини Pfizer, 0.10% після вакцини AstraZeneca).  

Україна до кінця літа розраховує отримати ще 13.3 мільйони доз ковідних вакцин. У липні має надійти 1 мільйон доз Pfizer, у серпні - ще 1 мільйон Pfizer та 4 мільйони Novavax, протягом липня-серпня мають надійти ще 5.32 мільйони CoronaVac.   

Вакцинальний центр для всіх охочих продовжує діяти на базі Міжнародного виставкового центру. Основною вакциною для масової вакцинації залишається Coronavac, проте з минулих вихідних для всіх охочих стала доступною і Moderna, 2 мільйони доз якої прибули в Україну в середині липня. Запис на щеплення можна здійснити на сайті Helsi, а також за телефоном контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19. Крім того, триває вакцинація організованих колективів (понад 50 працівників від однієї компанії). Подати заявку щодо колективної вакцинації можна через контакт-центр МОЗ, а після прибуття мобільної бригади роботодавець має забезпечити приміщення для вакцинації (повинно бути достатньо просторим для роботи 3 медпрацівників), кімнату для спостережень після вакцинації протягом півгодини після процедури (місткість 5-10 осіб), а також захисні маски для працівників (в кількості 1 шт. на працівника кожних 2 години). 

Пункти щеплень у столичних лікарнях, як зазначено на сайті Helsi.me, призначені найперше для людей від 60 років. Вони діють у 83 закладах, детальний перелік яких доступний за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1D-E4fBX-IdBuVE7Nf7_b-Zm2SWY4fMKK/view

Довідка. 

У разі погіршення стану впродовж 30 днів після вакцинації, необхідно повідомити про це Державний експертний центр МОЗ України на сайті. Зокрема, повідомлення надається до 24 годин із моменту виявлення несприятливих подій після імунізації (НППІ). 

Людям, що мають антитіла до коронавірусу, вакцинацію радять відкласти на 6 місяців від хвороби, вагітним - до кінця терміну вагітності, навіть якщо до її початку вже буде введена перша доза. Немає застережень щодо вакцинування для жінок, що вигодовують дітей грудним молоком (окрім вакцини Coronavac, інструкція якої забороняє введення препарату вагітним та жінкам, які вигодовують дітей). Щеплення від інших інфекційних хвороб радять проводити через 28 днів (за потреби – через 2 тижні) після другої дози вакцини від ковіду, або за 14 днів до введення першої дози. Протипоказанням до вакцинації може бути алергічна чутливість до певних елементів вакцини, яку встановлюють перед проведенням процедури. 

AstraZeneca і Pfizer виявились ефективними проти британського штаму на 66% і 93%, а проти індійського на 60% і 88% відповідно, а загальна ефективність становить близько 76% для AstraZeneca i 95% - для Pfizer. Крім того, Pfizer зберігає високий ступінь захисту через 6 місяців після другої дози, а також препарат виявився на 100% ефективним серед підлітків 12-15 років згідно з дослідженням, проведеним серед 2260 осіб. Вакцина Coronavac визнана ефективною на 55% у запобіганні зараженню Covid-19 і на 100% - запобіганні госпіталізацій, а 1 червня її схвалила ВООЗ. У свою чергу, ЄС вже місяць вивчає Coronavac, проте ще не дав дозволу для її екстреного використання. За словами Віктора Ляшка, українці, щеплені обома дозами цієї вакцини, отримають міжнародне свідоцтво про щеплення. 

Найчастішими побічними ефектами після введення будь-якої вакцини проти Covid-19 є почервоніння, набряк і біль у місці щеплення, а також загальні симптоми, такі як головний біль, гарячка, втома та біль у м’язах, які частіше з’являються після другої дози вакцини, хоч виявляються легшими, ніж при першому щепленні.  

В Ізраїлі заявили про можливий зв’язок між введенням другої дози Pfizer і випадками міокардиту (запалення серцевого м’яза), які зафіксували у 275 осіб серед 5 мільйонів вакцинованих з грудня по травень, найчастіше у хлопців віком 16-19 років. У свою чергу, Європейське медичне агентство та Pfizer не вважають ці явища ризиком і стверджують, що їх кількість не перевищує їхню загальну частоту в світі, а ВООЗ схвалила використання вакцини Pfizer для дітей віком від 12 років. У випадку вакцини AstraZeneca, випадки утворення тромбів трапляються в 1 з 55 тисяч випадків після введення першої дози та одному із 600 тисяч випадків після двох доз. В міру вивчення цього явища, кількість спричинених ним фатальних випадків знизилась із 80 до 20% серед тих, у кого виявили тромби після вакцинації.   

2. Усе про актуальні карантинні обмеження 

Статистика захворюваності: за минулу добу в Києві зафіксували 71 нових хворих, 30 одужань і 0 смертей. 

В Києві станом на 23 липня зайнято 258 з 4147 ліжок (6.2%).

Кабмін постановою від 2 червня послабив карантин в Україні і продовжив його до 31 серпня, дозволивши діяльність закладів розміщення та нічних клубів, цілодобову роботу закладів харчування, а також зняв обмеження на заповненість приміщень та дистанції між відвідувачами при проведенні масових заходів. Наразі залишається забороненим:

  • перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот;
  • перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу;
  • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;
  • проводити масові (культурні, спортивні, розважальні тощо) заходи ці обмеження не застосовуються якщо в усіх відвідувачів є негативний тест на коронавірус, який зробили не пізніше як за 72 години до події, або підтвердження повного курсу вакцинації.
  • приймати відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури з наповненістю кінозалів або залів понад дві третини місць за умови розміщення одного порожнього ряду після двох заповнених, або 50 % місць з дотриманням шахового порядку розміщення, зокрема для груп із двох осіб у кожному окремому кінозалі або залі;
  • здійснювати регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння;
  • розміщувати відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 1,5 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років). Відвідувачі мусять заходити до закладу і пересуватися по ньому у масках, крім часу сидіння за столом для вживання їжі та/або напоїв;
  • відвідування закладів освіти учнями, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком Covid-19 перебуває більш як 50% учнів та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи за участю учнів з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

3. Подорожі за кордон та повернення в Україну

 

Виїзд з України. Україна потрапила до зеленого списку ЄС, і обмеження на в’їзд наших громадян можуть бути послаблені вже скоро кожною країною-членом окремо. ЄС наразі визнає вакцини від Pfizer, AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson. Дозвіл на в’їзд до окремих країн союзу, а також вимоги щодо заповнення спеціальних анкет на сайтах кожної з країн можна перевірити на мапі МЗС. Без обмежень відтепер можна подорожувати до Німеччини та Нідерландів, з 26 липня по 1 серпня також до Естонії. За відсутності сертифікату про вакцинацію, але з результатом ПЛР-тесту (72 години) чи експрес-тесту на антиген (48 годин) українці відтепер можуть подорожувати до Литви, Латвії, Данії, Франції, Іспанії, Словенії, Португалії, Бельгії, Словаччини.

Заборона в інші країни ЄС не стосується окремих категорій населення, а саме тих, хто їде на навчання, перетинає ЄС транзитом, моряків, висококваліфікованих робітників, членів родин громадян ЄС, тих хто має посвідку на проживання в ЄС, сезонних робітників, дипломатів та інших.

Актуальні правила в’їзду в деякі популярні країни: 

Єгипет - в’їзд дозволений за умови надання негативного результату ПЛР-тесту (із зазначенням методу RT-PCR), зробленого не раніше, ніж за 72 години до прибуття. Це правило не стосується стосується осіб віком до 6 років або повністю вакцинованих препаратом, затвердженим ВООЗ і управлінням з лікарських засобів Єгипту. У разі прибуття до аеропортів Хургада, Шарм-ель-Шейх, Марса-Алам і Таба без відповідного сертифікату, пройти тест можна на місці за 30 доларів. Всі особи, що прибули із країн де циркулює новий штам “Дельта”, зобов’язані пройти молекулярний експрес-тест у єгипетському аеропорту.

Туреччина - для в’їзду в країну потрібно мати при собі страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19, який можна придбати в туроператора, при купівлі авіаквитків або безпосередньо в аеропорту по прибуттю. Також з 15 березня 2021 року для в’їзду в Туреччину обов’язковим є заповнення електронної форми (https://register.health.gov.tr/#) за 72 години до прибуття, після чого її потрібно роздрукувати або зберегти на смартфон. Щоб потрапити до Туреччини з 1 червня, необхідно мати один з чотирьох документів: документ про вакцинацію (не давніший за 14 днів до в’їзду); документ, який засвідчує, що особа перехворіла на Covid-19 протягом останніх шести місяців; негативний ПЛР-тест на коронавірус (не давніший за 72 години до приїзду) або експрес-тест на антиген, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до приїзду.

Болгарія - в’їзд дозволено за наявності сертифікату про вакцинацію, документу, який підтверджує факт перенесення ковіду за останніх півроку, але не пізніше, ніж за 14 днів до в’їзду, негативного результату ПЛР-тесту давністю не більше, ніж 72 години або швидкого тесту на антиген давністю не більше ніж 48 годин до в’їзду. Вимога не застосовується до дітей віком до 5 років. 

Греція - для в’їзду необхідно заповнити так звану PLF-форму, а також надати (а) документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації не менше, ніж за 14 днів до поїздки, (б) негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до в'їзду, або (в) сертифікат про перенесену хворобу, або позитивний діагноз за допомогою ПЛР-тесту, зроблений від двох до дев’яти місяців від дати хвороби. 

Грузія - для в’їзду потрібен негативний результат ПЛР-тесту давністю не більше ніж 72 години, а за добу-дві до поїздки потрібно заповнити електронну реєстраційну форму, вказавши адресу свого місцеперебування у Грузії. На третій день потрібно самостійно зробити ще один тест за власний кошт, який перевірятимуть при виїзді з країни (в Батумі найоптимальніша ціна у Clinic Health). 

Кіпр - в’їзд дозволено за наявності документа, що засвідчує вакцинацію однією із вакцин, затверджених у ЄС, або Спутніком V. За його відсутності підходить також результат ПЛР-тесту давністю не більше, ніж 72 години, який поширюється і на дітей. По прибуттю в такому разі тест потрібно буде здати повторно. 

Хорватія - в’їзд можливий за наявності документального підтвердження броні або власності на житло на території країни, а також при наданні сертифікату про повний курс вакцинації, завершений не пізніше ніж за 14 днів до прибуття в країну, або документу, який підтверджує факт перенесення ковіду за останніх півроку, але не пізніше, ніж за 14 днів до в’їзду, або ж негативного результату ПЛР-тесту давністю не більше, ніж 72 години чи швидкого тесту на антиген давністю не більше ніж 48 годин до в’їзду. 

Без тесту і самоізоляції українці можуть відвідати деякі балканські країни, зокрема Чорногорію, Албанію та Північну Македонію.

В'їзд в Україну. 

Із 2 травня Україна тимчасово закриває в’їзд з Індії через спалах ковіду, а громадяни України та ті, хто постійно проживає на нашій території, повинні пройти самоізоляцію по прибуттю. Також українцям рекомендують утриматись від подорожей у країни з підвищеною циркуляцією нового штаму коронавірусу “Дельта”, а саме в Індію, Британію, Росію та Португалію. 

Згідно з останнім рішенням Кабміну, українці та іноземці з правом на постійне проживання в Україні більше не повинні надавати результат негативного ПЛР-тесту та ізолюватись по прибуттю до країни. Проте всі прибулі з країн, де циркулює штам “Дельта” з 25 червня мусять здати експрес-тест на кордоні України. Громадяни інших країн мусять при в’їзді в Україну мати з собою результат ПЛР-тесту, проведеного за 72 години до прибуття, експрес-тесту на антиген чи документу, який підтверджує проходження повного курсу вакцинації препаратом, затвердженим ВООЗ (Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Coronavac, Moderna, Johnson&Johnson, Sinopharm) (не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, працівників представництв офіційних міжнародних місій і організацій, акредитованих в Україні). Також іноземці для в’їзду в Україну, а також для перетину КВПП на окуповані території ОРДЛО, повинні мати страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19. Ця норма не поширюється на тих, хто постійно проживає на території України, осіб без громадянства, біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, дипломатів і членів їхніх сімей, а також військовослужбовців держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”. При поверненні громадян України із ОРДЛО на підконтрольну уряду територію, згідно з постановою, вони можуть уникнути обов’язкової двотижневої самоізоляції, пройшовши ПЛР-тест або безкоштовний експрес-тест на антиген, що проводиться на КПВВ.

4. Надсилайте нам Ваші запитання та думки

Якщо у Вас є запитання, на які Ви потребуєте відповіді або ж думки та історії, якими би хотіли поділитись щодо теми пандемії COVID-19 та карантину – надсилайте їх нам на e-mail: info@tvoemisto.tv з темою листа "Коронавірус у Києві". 

Цей медіа-продукт був створений TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання або використання будь-яким іншим способом без письмової згоди редакції та відповідного посилання на першоджерело, забороняється.

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!