ілюстративне фото: Сегодня

ілюстративне фото: Сегодня

Чому випадає волосся і що з цим робити. Поради трихолога

82325 0
Іноді випадіння волосся - природній і цілком безпечний процес. Та якщо виникають будь-які сумніви, варто звернутись за порадою до фахівця, адже волосся може розповісти про стан здоров'я людини в цілому.

З проблемою випадіння волосся у своєму житті стикається чи не кожна людина. Іноді це може свідчити про серйозне захворювання, проте частіше причини втрати волосся є досить несподіваними і їх можна усунути. Доцент кафедри дерматології, венерології ЛНМУ, провідний дерматолог Медичного центру Медікавер Ярина Зайченко розповіла під час лекції «Трихологія. Питання діагностики та лікування патології волосся», що говорить волосся про людину та як зберігати його «живим» й здоровим.

Цікаві факти про волосся

Ярина Зайченко каже, що волосся може розповісти фахівцю про стан організму людини, про її стиль життя, дещо про харчування і навіть про характер.

У середньому людина має 50-140 тисяч волосин. Найбільше волосся – близько 150 тисяч – мають білявки, власниці темного волосся мають до 100 тисяч волосин, найменше волосся – 50-90 тисяч волосин – мають руді. Проте їхнє волосся дуже жорстке і товсте. Ярина Зайченко додає, що в природі існує близько 50 відтінків натурального волосся.

Читайте також: Дівчина зі Львівщини має найдовше в Україні волосся. Фото

На форму волосся, за її словами, впливає генетика і те, як за волоссям доглядають, яким є харчування та стиль життя людини.

«Фізіологічні властивості волосини сприяють вбиранню вологи на 100%, і таким чином вона може розтягуватись та навіть витримувати великі навантаження», – розповідає лектор.

Волосся стимулюється та живиться завдяки судинам та нервовим закінченням які підходять до його кореня. Кожна волосина живе 3-6 років, а потім переходить в інші стадії свого життя та готується до випадіння. Природно, коли за добу людина втрачає близько 150 волосин. Якщо ж волосся зовсім не випадає, варто насторожитись – це може свідчити про проблеми зі здоров’ям, каже дерматолог Медичного центру Medicover.

Що впливає на стан волосся

«Будівельним матеріалом» волосся є амінокислоти та мікроелементи. Еластичність, щільність та блиск волоссю забезпечують саме амінокислоти. Ярина Зайченко наголошує, що перш за все на здоров’я волосся впливають режим харчування, стиль життя та стан гормональної системи людини. Якщо раціон харчування людини одноманітний, з дня на день складається з одних й тих же продуктів, то людина може почати втрачати волосся. До цього ж приводять і різноманітні дієти.

Читайте також: П'ять порад для красивого волосся

Також на стан волосся впливає стан нервової системи людини, психологічні проблеми. Часом позбутись проблем із випадінням волосся допомагає робота з психологом, який виявляє та усуває причину стресу.

«Розглядаючи волосся під мікроскопом, можна побачити, скільки стресів пережила людина», – зазначає провідний дерматолог Медичного центру Медікавер.

Тому, враховуючи усі чинники, дерматологи часто скеровують пацієнтів на консультації до суміжних спеціалістів.

Що любить і не любить волосся

Волосся любить бути зволоженим. Тому не варто пересушувати його фенами та плойками.

Шкодять волоссю агресивні впливи, зокрема, неправильно підібраних косметичних засобів та навіть салонних процедур, як, наприклад, кератинування та філірування.

Читайте також: Топ-10 продуктів, корисних для волосся

Також шкоди волоссю завдають «модні зачіски» за типом африканських косичок та дредів, через які не лише стоншується та розщеплюється волосся, але й травмується шкіра волосистої частини голови.

Волосся, особливо довге, любить змінювати своє положення, тому краще робити з нього різні зачіски, а не затягувати з дня на день в один і той самий хвіст.

До кого звертатись і що робити

Якщо ви помітили зміни у «поведінці» волосся: воно втратило блиск, пружність, або ж й взагалі випадає, не зволікайте, проконсультуйтеся з лікарем-дерматологом. Він призначить необхідні обстеження, при потребі – скерує на консультацію до суміжних спеціалістів: імунолога, гастроентеролога, ендокринолога, токсиколога, психолога, стоматолога або інших.

Під час консультації лікар призначить загальні лабораторні обстеження та таке специфічне дослідження волосся, як трихограма. Це – дослідження волосини під мікроскопом, яке найкраще розповідає про її стан, стан її кореня та в якій фазі розвитку вона перебуває. Такий метод дослідження проводять у клініко-діагностичній лабораторії Медичного центру Mедікавер.

Та у жодному разі не займайтесь самолікуванням, довірте своє здоров’я спеціалістам.

Читайте ще більше фахових порад і тематичних матеріалів у спецпроекті  Твоє здоров'я». У ньому ми публікуємо тексти на актуальні теми, які найбільше цікавлять львів’ян. Генеральний партнер проекту  Європейська мережа медичних закладів Медікавер в Україні.

 

 

Твоє здоров'я

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!