На облаштування житла для переселенців з бюджету Львівщини виділили 212 млн грн

761 0
Зокрема, йдеться про гуртожитки, медичні і соціальні заклади.
Фото: Слово і діло

Фото: Слово і діло

До кінця року на Львівщині планують облаштувати понад 3 тисячі житлових місць для внутрішньо переміщених осіб. Станом на сьогодні меблями забезпечили понад 1 700 з них. Зокрема, йдеться про гуртожитки, медичні або ж соціальні заклади. На ремонт з обласного бюджету виділили 212 мільйонів гривень. 

Джерело: заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Вадим Табакера у коментарі Tvoemisto.tv

«Зараз ми вивчаємо потреби розміщення переселенців, які проживають на Львівщині. З них – кожен п'ятий потребуватиме житла. Разом з донорами, громадами і обласним бюджетом Львівщини ми забезпечили до 9 тисяч місць, які створять на місцях бази соціальної сфери. Зокрема, йдеться про гуртожитки, медичні чи заклади соціальної сфери», – сказав він. 

Читайте також: На Львівщині планують збільшити кількість місць для переселенців

За його словами, за рахунок обласного бюджету до кінця року відновлять 3 400 житлових місць для внутрішньо переміщених осіб. Крім того, 17 донорських організацій на 45 об’єктах вже проводять ремонт, де зможуть в майбутньому проживати до 5 тисяч осіб.

Також він зазначив, що наразі великого напливу внутрішньо переміщених осіб, який спостерігали на початку повномасштабної війни, немає. Станом на сьогодні на Львівщині офіційно зареєстрували 257 тисяч внутрішньо переміщених осіб, 76 тисяч з яких – діти, а понад 33 тисячі – пенсіонери. Якщо раніше в області заселяли на день 10 тисяч людей, то зараз до сотні. 

Нагадаємо, що раніше під час публічної дискусії Tvoemisto.tv керівник департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Степан Куйбіда сказав, що на Львівщині є ще 200 закладів, де можуть проживати 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб, але їх потрібно відремонтувати. Вартість становитиме 3 мільярди гривень.

Загалом у Львові та області готуються до можливого зростання кількості вимушено переміщених осіб. Для цього планують облаштувати додаткових 50 тисяч місць. Взимку, за попередніми підрахунками, на Львівщину може прибути близько 100 тисяч осіб. Щоби більше довідатися про проблеми ВПО та знайти можливі шляхи вирішення їхніх проблем, Tvoemisto.tv організувало дискусію. У ній взяли участь чиновники, переселенці та благодійник. Детальніше читайте у матеріалі. 

Антоніна Костик

________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!