Біля парку Знесіння відновили столітню браму. Фото

1472 0
Реставрація брами коштувала близько 48 тис. грн.
Фото: Бюро спадщини

Фото: Бюро спадщини

Поблизу парку Знесіння реставратори відновили історичні двері у будинку на вулиці Лисенка, 46. Про це повідомили у ЛКП «Бюро спадщини».

Раніше двері були непомітні та зафарбовані, натомість фахівці змогли повернути їх автентичний вигляд. Дубові історичні двері відновлювали впродовж півтора місяця. 

«Цей будинок був побудований у 1913 році, і за свій столітній вік брама звісно потребувала втручання фахівців. Ми вирівняли дверну коробку, яка з цієї ж причини деформувалась», – розповів реставратор Олександр Савчук.

Також фахівці відновили втрачені дерев’яні елементи та замінили притворну планку. Тут встановили нові клямки, що відповідають стилістиці подібних брам.

«Раніше тут було дуже гарне засклення, ми знайшли декілька оригінальних скелець, а тих що не вистачало, відновили. Фацетне скло має надзвичайно гарний перелив, а під сонячними променями додає історичного шарму під’їзду.  Під час зняття значного нашарування фарби, ми виявили сліди від втрачених ґраток, які відновили та виділити іншим відтінком, для контрасту», – додав реставратор.

Реставрація брами коштувала близько 48 тис. грн, із яких 70% оплатило місто в межах програми співфінансування. Решту витрат взяли на себе мешканці будинку.

Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. 

Фото «Бюро спадщини»


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!