Київ

Біля скандальної недобудови на Андріївському узвозі з’явився будівельний паркан

499 0
На Андріївському можуть відновити незаконне будівництво готелю

Забудовник знову відгородив парканом частину вулиці Фролівської, там, де вона виходить на Андріївський узвіз. Про це пише активіст Дмитро Перов.

За його словами, востаннє паркан тут падав восени 2019 року.

«З того часу люди могли тут вільно проходити. Два тижні тому якісь невстановлені особи наварили тут каркас огорожі. А днями прохід уже закрили профлистом», — зазначив Дмитро Перов.

У 2005 році «Київрада» передала ПП «МАРКОН» в оренду на 15 років земельну ділянку на Андріївському узвозі. Компанія збиралася збудувати тут готель із паркінгом «Mercure Andreyevskiy». Фірма заснована колишнім столичним податківцем Валерієм Павлюком.

У 2008 році забудовник представив на розгляд влади та громадськості ескізний проєкт будівництва комплексу, який так і не затвердили. Забудовник так і не погодивши проєкт, почав діяти самовільно — і для початку знищив близько сотні вікових дерев на Замковій горі для розчищення території майбутнього готелю.

Оскільки Замкова гора — пам'ятка національного значення, в ситуацію втрутилось Міністерство культури. І добилося заборони проведення будь-яких будівельних робіт на історичному місці. ПП «МАРКОН» довелося відступити.

Наприкінці 2018 року Київрада розірвала договір оренди ділянки з компанією «Маркон». Приводом стало те, що забудовник недоплатив місту майже мільйон гривень, а також не починав будівництво протягом перших трьох років після оформлення договору оренди.

Тоді забудовник змінив команду архітекторів і запропонував два нові проєкти готелю, майже вполовину зменшивши площу будівлі. Але архітектурно-містобудівна рада їх не погодила.

З 2019 року будівництво пов'язують з компанією Kadorr Group, українського бізнесмена сирійського походження Аднана Кивана. Компанія відома будівництвом багатофункціонального 38-поверхового комплексу “38” на вулиці Жилянській. На Андріївському узвозі компанія також планувала будівництво готелю.

У жовтні 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва скасував наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю та дозволив будівництво готельного комплексу на Андріївському узвозі.

Своєю чергою Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю подав касаційну скаргу до Верховного Суду. 

Проти будівництва виступає і громадськість Києва. За словами активістів, зведення готелю на Андріївському узвозі призводить до зсувів, руйнування вулиці і житлових будинків, що розташовані неподалік. 

Додамо, що Андріївський узвіз є пам'яткою містобудування місцевого і національного значення з 2012 року (разом з Замковою горою). Вся вулиця як об'єкт всесвітньої спадщини перебуває під захистом ЮНЕСКО.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!