Четверо молодих вчених зі Львова отримають державне фінансування на свої проекти

4040 0
Це троє науковців з університету «Львівська політехніка» та один – з ЛНУ Івана Франка.
Фото: Вікна

Фото: Вікна

У 2019 році Міністерство освіти і науки України профінансує 54 проекти молодих вчених та роботу над проектами, що розпочались минулого року, – на це виділено 75 млн грн. Серед проектів-переможців державного конкурсу – четверо науковців зі Львова, повідомляє МОН.

Найвищу оцінку конкурсної комісії – 91,7 бала – здобув проект «Функціональні наноматеріали для адаптивного роботизованого інформаційно-вимірювального комплексу оборонного спрямування» доцента кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем «Львівської політехніки», доктора технічних наук Галини Клим.

86,3 бала від експертів отримав проект докторанта, кандидата технічних наук Христини Іванюк «Вплив структурної організації напівпровідників органічної природи на люмінісцентні та фотоелектричні параметри приладів органічної електроніки». А проект доцента кафедри систем автоматизованого проектування, кандидата технічних наук Назарія Андрущака «Інноваційне використання твердотільних і нанокомпозитних матеріалів для керування субтерагерцовим випромінюванням» набрав 80,7 бала.

Читайте також: Над чим працюють львівські науковці та хто за це платить

Проект «Електронні та екситонні стани в новітніх іонних напівпровідниках типу органічно-неорганічних перовськитів» від науковця ЛНУ імені Івана Франка отримав від конкурсної комісії 80,3 бала.

У МОН кажуть, що проекти виконуватимуться протягом трьох років. У 2019 році на їхню реалізацію виділять 23 млн грн, а ще 52 млн підуть на фінансування початих раніше робіт молодих вчених, обраних за конкурсом 2017 року.

«До 2020 року ми плануємо довести бюджет цього конкурсу до 100 млн гривень, адже підтримка молодих вчених – це один з пріоритетів МОН. Звісно, ми розуміємо, що навіть цих коштів не буде достатньо, щоб така підтримка була на належному рівні, однак, як засвідчує практика, цей конкурс є для молоді гарною мотивацією, можливістю отримувати новий досвід та розвиватися», – каже керівник директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Загалом на конкурс надійшов 361 проект з понад 100 вишів та наукових установ МОН. Їхню експертизу за різними секціями проводила Експертна рада МОН. Експертизу за кожним проектом проводили п'ять фахівців, а під час підрахунку загальної кількості балів найнижча та найвища оцінка не враховувалися. Тобто сума рахувалася як середнє арифметичне значення трьох оцінок у діапазоні між найнижчою та найвищою.

Довідково: Цільовий конкурс для молодих науковців закладів вищої освіти та наукових установ МОН був започаткований та вперше проведений 2016 року. На нього було подано 439 проектів зі 114 закладів. 79 проектів обрали для фінансування. На другий конкурс 2017 року було подано 362 проекти з понад 100 університетів та наукових установ МОН. Переможцями стали 123 проекти.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!