Чому деяким мешканцям вимикають світло не за погодинними графіками. Пояснення

4292 0
Зважаючи на низькі ліміти споживання, цього тижня доводилося застосовувати аварійні відключення.
Фото: Unsplash

Фото: Unsplash

Ситуація в енергосистемі залишається дуже складною, дефіцит потужності зберігається. Через це на Львівщині продовжує діяти графік погодинних відключень. Так, крім помаранчевих, задіяні у вимкненнях і білі клітинки графіку.

Як пояснюють у «Львівобленерго», зважаючи на низькі ліміти споживання (50% від потреби і менше), цього тижня за розпорядженням НЕК «Укренерго» доводилося застосовувати аварійні відключення (графік аварійних відключень або спеціальний графік відключень).

Читайте також: У «Львівобленерго» спростували інформацію про день без відключень світла

Різниця між аварійними та погодинними графіками відключення в тому, що погодинні плануються заздалегідь, і енергокомпанії мають змогу повідомити про них споживачів раніше, на відміну від аварійних відключень.

Що таке аварійні відключення?

До графіку аварійних відключень входять густонаселені мікрорайони з великим споживанням, у тому числі багатоповерхові будинки з електроплитами (загалом це близько 25% споживачів), вимкнення яких дозволяє швидко знизити потужність споживання в мережі. Саме такі принципи формування аварійних графіків передбачені чинними нормативними документами.

Споживачі, які входять до аварійних графіків, також включені і до погодинних графіків, бо вони мають різне призначення для застосування. Однак ці вимкнення можуть накладатися і збільшувати час відсутності електроенергії.

Спеціальний графік аварійних відключень – окремий перелік приєднань, яких енергетики можуть оперативно та одночасно вимкнути у високовольтних мережах за допомогою дистанційного зв'язку (час від розпорядження НЕК «Укренерго» до його реалізації має складати до 3 хвилин). До списку споживачів у спеціальному графіку аварійних відключень можуть входити окремі об’єкти критичної інфраструктури, цей графік застосовується за розпорядженням НЕК «Укренерго» без попередження споживачів та місцевих органів влади у випадку критичної ситуації в енергосистемі України.

Читайте також: У Львові та області впровадили спеціальний графік відключення світла. Що це означає

Хто приймає рішення про застосування аварійних відключень?

Аварійні графіки вводять негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго», коли виникає аварійний дефіцит потужності в енергосистемі держави, і тривають до відповідного наступного розпорядження диспетчера «Укренерго». В такому випадку неможливо спрогнозувати тривалість відключення чи попередити про них заздалегідь.

Нагадаємо, у «Львівобленерго» спростували інформацію, яка була розповсюджена 24 січня, щодо дня без відключень електроенергії у місті та області. Раніше «Укренерго» планувало застосувати таке 31 січня, однак потім скасувало. 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!