Чому у Львові досі не почали будівництво Північної об'їзної дороги

8781 0
Через війну на такий проєкт бракує коштів
Фото умовне

Фото умовне

Будівництво Північної об’їзної дороги міста Львова так і не розпочалось. Наразі на проєкт не вистачає грошей. Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної ради після засідання комісії з питань інженерного, житлово-комунального господарства, інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу.

Зокрема, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області інформує, що через повномасштабну війну фінансовий ресурс державного бюджету на ремонт автомобільних доріг обмежений. А тому в бюджеті на 2023 рік не передбачені кошти на будівництво Північної об’їзної дороги Львова.

Читайте також: Громада на Львівщині хоче відремонтувати доріг майже на 25 млн грн

Додамо, Північну об’їзну Львова будуватимуть в межах населених пунктів, починаючи з села Бірки через Завадів, Зашків, Гряду і до Малих Підлісок. Загальна протяжність автошляху становить 23 кілометри. Для цього Європейський банк реконструкції та розвитку виділив 11 мільярдів гривень. Це – кредитні кошти, які необхідно повернути до 2035 року. Будівництво планували розпочати ще минулого року.

Нова дорога дозволить значно розвантажити південну об’їзну та вуличну мережу Львова. Автошлях найвищої категорії 1А матиме цементно-бетонне покриття, дві смуги руху у кожному напрямку, шумозахисні екрани у межах населених пунктів, сім шляхопроводів, три мости та три естакади, надземні або підземні переходи.

Нагадаємо, загалом для будівництва Північної об’їзної потрібно було відчужити 52 земельні ділянки та 9 житлових будинків, розташованих на них. Раніше у  Львівській облдержадміністрації зауважили, що домовленості про викуп вже теж з усіма власниками є, затримки лише через юридичні аспекти справи.

Тетяна Дзяма

____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!