Фото: Дар'ї Кучер
Личаківський парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення площею 12,36 га. Реконструкцію парку почали ще у 2018-му році, і вона досі триває. Tvoemisto.tv дізналося, чому у парку припинили роботи.
Читайте також: Що може з'явитися на місці колишнього винзаводу біля Погулянки, який належить священнику
За словами архітекторки і проєктантки парку Ольги Криворучко, підрядник зупинив роботи у парку, оскільки йому були неоплачені акти виконаних робіт.
«Якусь частину він зробив, але зараз чекає на оплату. Коли вона надійде, то підрядник зможе продовжити», – каже Ольга Криворучко.
На сьогодні у Личаківському парку провели роботи з укладення частини доріжок, зробили водовідвідну каналізацію та почали ремонт дитячого майданчика, на якому усе роблять з екологічних матеріалів.
На дитячому майданчику почали робити експозицію дракона з натурального каменю. Зараз готова вже його лапа, далі робитимуть хребет, голову і ще одну лапу.
Цю реконструкцію провели за рахунок коштів у розмірі 2,5 млн грн, які виділили у 2018-му році.
Цього року на парк виділили 6,1 млн грн, з яких 6 мільйонів передбачили на покриття боргу перед підрядником. Решту 100 тис. вирішили витратити на дитячий майданчик.
За словами Ольги Криворучко, загальна вартість всіх робіт на сьогодні у парку становить 41 млн гривень. Це можна прирівняти до ремонту дороги.
За проєктом, у парку будуть окремі велодоріжки та доріжки для пішоходів. Також майданчики для вигулу собак, оскільки зараз це є загальною вимогою до всіх парків.
Читайте також: У парку Горіховий гай з'явився ігровий екомайданчик. Фото
«Майданчик поділений на різні частини: є така, де можна гратися, коли випав дощ, адже там швидко сходить вода. Також є частини для менших і більших дітей. Там, де була загроза падіння з висоти, ми передбачали 25 см м’якого покриття», – розповідає Ольга Криворучко.
Додамо, що Личаківський парк має цікавий ландшафт і складне планування. В ньому велика густина доріжок, що за характеристиками можна прирівняти до парку імені Івана Франка. Парк створили у 1894 році за участю відомого паркового архітектора Арнольда Рерінга.
У західній частині парк переходить у спортивні комплекси інституту фізкультури, а в південній – у військовий меморіал «Пагорбу Слави».
Софія Шавранська
Фото і відео Дар'ї Кучер