Чому у вишах скоротять кількість бюджетних місць?

2260 0
Обсяг держзамовлень для вищих навчальних закладів цьогоріч в Україні скоротили на понад 12%. Про це під час свого перебування у Львові повідомив міністр освіти та науки України Сергій Квіт.
фото: karpatskijobjektiv.com, osvita.ua, chpl.at.ua

фото: karpatskijobjektiv.com, osvita.ua, chpl.at.ua

Минулоріч, за його словами, квоту бюджетних місць Міністерство також скорочувало, але тоді це було 10%. До таких кроків відомство вдається через те, що виші майже щорічно повертають певну кількість держзамовлень, на які не було попиту, здебільшого це інженерно-технічні та природничі спеціальності. Державні замовлення намагатимуться рівномірно розподіляти між усіма регіонами.

Читайте також: У вишах зміняться правила зарахування на бюджет

«Державні замовлення підуть насамперед в ті університети, які останні 3 роки приймали найкращих першокурсників. Тобто куди пішли найкращі абітурієнти. Окрім цього, не все державне замовлення повинне піти у великі університетські міста. Кожне обласне місто має свої хороші університети, і ці регіональні потреби ми також враховуватимемо», – зазначив Сергій Квіт.

Відтепер, за словами міністра, перелік державних місць МОН розміщуватиме на своєму веб-сайті. До цієї інформації буде вільний доступ, раніше ж вона була засекречена.

Джерело: ZAXID.NET


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!