Як мешканці Львівщини ставляться до переселенців. Результати дослідження

3894 0
Серед місцевих жителів про певне напруження говорять 52%, про його відсутність – 42%.
Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Понад 80% переселенців оцінюють, що ставлення населення до них, як до переселенців, є позитивним. Ще 14% говорять, що ставлення є нейтральним. Про негативне ставлення говорять – 1-2%. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг», які презентував директор Олексій Антипович. Опитування проводили упродовж 13-23 травня у Львові, Дрогобичі, Самборі, Стрию та Червонограді.

Дещо стриманою є оцінка місцевого населення щодо ставлення до переселенців, які прибули на Львівщину. Зокрема, понад 50% людей кажуть, що ставлення позитивне. Третина опитуваних говорить про нейтральне ставлення. Кожен десятий мешканець Львівщини каже про негативне ставлення до ВПО. Цілком негативне – 3%.

Читайте також: Кого найбільше підтримують місцеві мешканці та переселенці Львівщини

Щодо поселення внутрішньо переміщених осіб, то чверть опитуваних мешканців Львова та області зазначили, що вже розмістили у себе переселенців, ще 15% – готові розселити і 57% – не готові.

61% ВПО вважають, що не існує напруження у відносинах між переселенцями і місцевими жителями, 36% – іншої думки. Серед місцевих жителів про певне напруження говорять 52%, про його відсутність – 42%.

Щодо ймовірного порушення соціальних норм та непристойної поведінки з боку біженців з інших регіонів України, то 39% опитаних мешканців міст Львівщини кажуть, що їм невідомі факти. Ще 32% знають про такі випадки виключно із засобів масової інформації, а ось 27% стикалися з такими випадками особисто.

Читайте також: Де найчастіше зупинялися переселенці на Львівщині. Результати дослідження

Додамо, у дослідженні брали участь постіійні мешканці та тимчасові переселенці від 18 років і старші у містах: Львів, Дрогобич, Самбір, Стрий, Червоноград. Вибірка серед постійних мешканців репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів – мешканці міст області (Львів – 800, інші міста – 400). 800 респондентів – переселенці, розміщені у великих містах області (Львів – 400, інші міста – 400). Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження становить не більше 2,8% – опитування містян, не більше 3,5% – опитування переселенців. 

Ольга Шведа


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!