Чверть українських біженців не планують повертатися в Україну. Опитування

414 0
4% планують повернутися найближчим часом, незалежно від ситуації з безпекою
Умовне фото

Умовне фото

Близько 35% українських біженців у країнах Європи не хочуть повертатися додому в довгостроковій перспективі. Про це свідчать результати опитування мюнхенського Інституту економічних досліджень ifo.

Так, близько 35% українських біженців хочуть повернутися в Україну, щойно там знову стане безпечно. 

4% планують повернутися найближчим часом, незалежно від ситуації з безпекою. Майже 11% вже повернулися в Україну, а ще 25% не визначилися.

«Наші результати показують, що хоча багато українських біженців досі хочуть повернутися до своєї країни, для більшості перебіг війни є вирішальним фактором», — зазначила дослідниця міграції ifo Івон Гізінг.

Дослідниця вказує, що чим довше триває війна, тим більше людей говорять про майбутнє за межами України. 

Так, відразу після виїзду з країни лише 10% українців заявили, що хочуть оселитися за межами України в довгостроковій перспективі. При цьому майже 60% біженців хотіли повернутися в Україну, щойно зможуть знову відчути себе в безпеці.

У Центрі міграційних досліджень кажуть, що згодом цей показник різко почав знижуватись у середньому на 4,7% за 100 днів.

За даними ООН, станом на 15 липня в Європі нараховувалося 6 021 400 біженців з України. Найбільше українських біженців проживало в Німеччині (понад 1,1 млн людей), Польщі (957 тисяч) та Чехії (353 тисячі). Крім того, ще 558 300 біженців з України перебували за межами Європи.

Нагадаємо, 34% опитаних українців повідомили, що зменшили обсяги своїх донатів за останній рік

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!