Чи можна заразитися Covid-19 від забруднених предметів. Підсумки нового дослідження

7350 0
Вчені зібрали зразки мазків з 33 різних поверхонь (сміттєвий бак, банк, вхід в метро, ​​заправка, ресторан, поштовий ящик) під час спалаху Covid-19 з 23 квітня по 23 червня.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Відомо, що SARS-CoV-2 може зберігати «життєздатність» на поверхнях до 28 днів, причому найкраще він себе «відчуває» на пластику та сталі. Про це повідомляє ЛІГА з посилананням на міжнародну групу дослідників на medRxiv.

Ризик зараження коронавірусом від дотику до брудної поверхні дуже низький (приблизно 5 з 10 000), що дозволяє припустити – така передача SARS-CoV-2 грає мінімальну роль.

Читайте також: У США починають випробування вакцини від COVID-19 на людях

Вчені зібрали зразки мазків з 33 різних поверхонь (сміттєвий бак, винний, продуктовий і цілодобовий магазини, банк, вхід в метро, ​​заправна станція, пральня, ресторан, поштовий ящик, кнопка світлофора і т.д.) в 12 місцях у Сомервіллі, штат Массачусетс, під час спалаху Covid-19 з 23 квітня по 23 червня. Вони зафіксували 1 815 людей і 781 дотик голими руками. Середня температура в дні відбору проб становила 17 градусів за Цельсієм, середня відносна вологість – 61%. На 29 з 348 (8,3%) зразків були сліди SARS-CoV-2.

Ризик отримати коронавірус від дотику до зараженої поверхні оцінювали, використовуючи кількісну оцінку мікробного ризику (QMRA). Було розраховано, що показник коливається від 2 з 10 млн до 4 з 10 000. Таким чином, пишуть автори, ризик заразитися від контакту з брудними предметами нижче, ніж вірусом грипу (1,25×10-4) або норовірусною інфекцією (2,7×10-3).

Читайте також: Колективний імунітет від Covid-19. Коли українці зможуть його набути і що це дасть

«В цілому, наші результати узгоджуються з поточним консенсусом, що передача Covid-19 через забруднені поверхні можлива, але, ймовірно, є вторинним шляхом», – роблять висновок автори публікації.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!