
Фото: Біомед
У медичних закладах Львова облаштували 300 точок доступу до кисню. Зараз у львівських лікарнях є 116 кисневих концентраторів і їх продовжують закуповувати щодня, адже вони вкрай необхідні для лікування важкохворих. Про це заявила заступниця міського голови, керівниця міського штабу протидії Covid-19 Галина Слічна.
Читайте також: «Один хворий заражає щонайменше двох у день». Львівський лікар – про поширення Covid-19
За її словами, якщо раніше всі говорили лише про апарати ШВЛ, то сьогодні половина пацієнтів, які потрапляють в лікарню, потребують кисню. Тому кисневі точки і кисневі концентратори у лікарнях мають бути обов’язково.
«Працювати над їх придбанням почали заздалегідь. Ми передбачали кошти у бюджеті, купували кисневі концентратори, а медичні заклади проводили кисневі точки в лікарнях, де це можливо. Станом на сьогодні маємо 300 кисневих точок у лікарнях та 116 кисневих концентраторів. Але ця цифра щоденно змінюється», – каже Галина Слічна.
Сьогодні, за її словами, мали надійти ще 40 кисневих концентраторів. На початку листопада лікарні Львова отримають 100 кисневих концентраторів. Ще стільки ж надійдуть наприкінці листопада-початку грудня.
Крім того, кожного дня від 2 до 10 кисневих концентраторів закуповують лікарні.
Водночас директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Орест Чемерис сьогодні на брифінгу заявив, що станом на сьогодні киснем забезпечені 56% ліжкової мережі області. І що немає таких пацієнтів у стаціонарах, які чекають на кисень.
За його словами, на розширення мережі надійшла державна субвенція і є завдання від МОЗ, аби цей показник був на рівні 80%.
Читайте також: Центр легеневого здоров'я у Львові заповнений на 100% «ковідними» хворими. Що далі
Нагадаємо, що у Львові збирають гроші на кисневі концентратори тим, кого нікуди госпіталізувати. Вартість одного приблизно 40 тис грн.