Дефіциту солі не буде, але зміниться ціна, – експерт

4069 0
Питання з сіллю може вирішитися протягом найближчих 1,5 тижні.
Фото: bazarmedia.info

Фото: bazarmedia.info

В Україні через зупинку найбільшого підприємства з солевидобутку «Артемсіль» заговорили про можливий дефіцит солі. У коментарі Tvoemisto.tv експерт продовольчого ринку Іван Стефанишин повідомив, що дефіциту в Україні не буде, проте ціна може різко змінитися.

Читайте також: У супермаркетах з полиць зникла сіль. Чи буде дефіцит на Львівщині

«Дефіциту не буде, буде тільки різка ціна. Все, що зміниться на ринку, то це ціна солі», – сказав він. 

Експерт зазначив, що цінова політика залежить від того, якою мірою будуть вирішуватися інші питання в економіці. 

«Сьогодні є чимало факторів, які впливають на підвищення цін. Перше - логістика, пальне, тощо. Якщо це буде стабілізуватися, то говорити про якісь серйозні підвищення на основі дефіциту не прийдеться, але зараз я думаю, що поставки будуть з-за кордону», – додав він. 

Читайте також: Львівщина може забезпечити сіллю пів України, але будуть проблеми з олією

Він зазначає, що сіль точно імпортуватимуть, однак важко сказати, звідки саме. За його словами, до України імпортували сіль з Польщі, Прибалтики, Туреччини. А запаси солі на Львівщині та у Івано-Франківській області на сьогодні становлять мільйон тонн. Тільки за минулий рік оптової торгівлі України було 624 тисяч тонн солі, а на залишку в кінці року залишилося 40 тисяч.

Нагадаємо, що раніше експерт продовольчого ринку Іван Стефанишин Tvoemisto.tv повідомляв, що Львівщина може забезпечити сіллю половину України, бо родовище, з яким працюють у Дрогобичі, йде від Польщі до України і Румунії. Воно одне з найбільших, проте нерозроблене. З його слів, для нашого регіону проблеми не буде, якщо до справи підійти правильно. Детальніше читайте у матеріалі.

Вікторія Савіцька

Антоніна Костик


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!