«Для хворих на цукровий діабет важливою є вакцинація». Львівський лікар про небезпеку Covid-19

1263 0
Хворі, які мали підвищений рівень цукру в крові, під час лікування коронавірусу обов’язково опісля мають звернутись до ендокринолога.
фото: mailtimes.com.au

фото: mailtimes.com.au

Захворювання на коронавірус найважче переносять люди із цукровим діабетом. Більше того, найбільше смертей серед ковідних пацієнтів саме із цукровим діабетом.

Читайте також: Чи лікувати пневмонію вдома. Інтерв'ю з пульмонологом

За словами директора Львівського обласного ендокринологічного центру, експерта департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з ендокринології Юрія Вендзиловича, небезпечний коронавірус не лише для людей, які вже мають діагностований цукровий діабет, але й для тих, хто раніше не мав такої хронічного захворювання.

«Специфіка лікування, яку вимагає ковід, призводить до загострення ендокринних захворювань, тому ті хворі, які виписуються з ковідних лікарень, часто потребують обстеження і продовження лікування в ендокринних стаціонарах. Так, до нас практично щодня звертаються хворі, які перенесли ковід із загостренням ендокринних захворювань або вперше виявленим цукровим діабетом після перенесеного ковіду», – каже Юрій Вендзилович.

Читайте також: На Львівщині у хворих на коронавірус дітей стали виявляти цукровий діабет

Відтак, хворі, які мали підвищений рівень цукру в крові під час лікування ковіду обов’язково опісля мають звернутись до ендокринолога.

Важливою для людей з цим хронічним захворюванням в час пандемії  є вакцинація.

«Для хворих на цукровий діабет дуже важливою є вакцинація. Адже навіть захворівши, але бувши вакцинованим, людина з цукровим діабетом значно легше перенесе захворювання», – зазначив ендокринолог.

Нагадаємо, серед пацієнтів львівської дитячої лікарні ОХМАТДИТ, яких лікували від коронавірусу, виявили кілька випадків цукрового діабету. Наскільки Covid-19 пов’язаний з цим захворюванням до кінця не доведено, проте певний взаємозв’язок все ж може бути.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!