Головний санітарний лікар спростував чутки про локдаун у вересні

1552 0
Влада планує дотримуватися адаптивного карантину.

Наразі влада не планує запроваджувати локдаун, а дотримуватиметься адаптивного карантину. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«По відношенню до чергового локдауну ми використовуємо і будемо продовжувати використовувати адаптивний карантин. Адаптивний карантин – це складний механізм. Але він полягає в тому, що на рівні кожної області ми можемо відслідковувати надчутливі показники, відповідно до них впроваджувати протиепідеміологічні заходи. Ми зараз хочемо відтягнути такий локдаун на максимально віддалений термін», – наголосив Кузін.

Читайте також: Врятуватися від «Дельти», або коли Львівщина досягне колективного імунітету

Він зауважив, що за світовим досвідом можна побачити, що наприкінці осені і на початку зими більшість країн посилюють карантинні обмеження. Втім, Кузін відкидає повідомлення деяких ЗМІ про нібито запровадження чергового локдауну з 4 вересня.

Читайте також: Україна може запровадити двотижневу самоізоляцію при в'їзді для невакцинованих

«Ні, це не правда. Тому що зараз немає підстав говорити про погіршення ситуації. Є регіони, в яких ми дійсно спостерігаємо погіршення епідеміологічної ситуації, або ті, по відношенню до яких ми маємо більш ретельніше відстежувати контактні або слідкувати за тією або іншою ситуацією. Однак казати про те, що з 4-го або з 5-го вересня буде погіршення епідеміологічної ситуації або буде запроваджений локдаун, такої інформації зараз немає», – заявив головний санлікар.

Нагадаємо, що за даними експрес-дослідження соціологічного центру «Соціоінформ» щодо ставлення львівֹ’ян до Covid-19 вакцинацію від коронавірусу підтримують 52% людей, не підтримують – 35%, а 13% львів’янам було важко відповісти. З числа тих, кому 18-29 років, вакцинацію підтримують лише 36% львів’ян. Вищий показник у 30-річних (52%), але найбільше тих, кому 50 років і більше, таких 73%.

Детальніше про те, чи готові львів'яни вакцинуватися, що відбувається із вакцинацією на Львівщині та як нам досягнути колективного імунітету, читайте у матеріалі. Повний перелік вакцинації у Львові та області ви можете знайти тут.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!