Хто платитиме за виклик лікаря додому. Роз’яснення медиків

10796 0
Tvoemisto.tv з’ясовувало, як лікар має дістатись до пацієнта, з яким підписав декларацію, якщо той живе далеко від поліклініки.
Фото: rakhivnews.in.ua

Фото: rakhivnews.in.ua

Керівник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб в ексклюзивному інтерв’ю розповів Tvoemisto.tv, що перед підписанням декларації пацієнтові слід зважити, як далеко від його дому працює лікар, оскільки саме пацієнтові доведеться дбати про добирання сімейного лікаря до нього додому.

«Ми одразу попереджаємо про питання доїзду лікарів. Якщо ви переїхали з вулиці Мазепи на Сихів або навпаки, то лікар має попередити, що на виклик не приїжджатиме своїм ходом. Потрібно або приїхати до лікаря самому, або забезпечити йому транспорт, або інші варіанти – це ваша проблема буде. Говорімо відверто: лікаря треба поважати. Не повинен лікар бігати на 40 викликів, коли падає дощ, а людині просто лінь вийти з хати», – каже Володимир Зуб.

Водночас прес-секретарка Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Інга Ткаченко пояснила Tvoemisto.tv, що питанням добирання лікаря до пацієнта має опікуватись медзаклад.

Читайте також: Нові правила для лікарів та пацієнтів: що варто знати. Інфографіка

«Питання чи їхати, чи ні до пацієнта, чи є дійсно підстави, чи ні – це все вирішує лікар. Якщо їхати – питання організації цілком на ньому, адже за пацієнта, який його обрав, медзаклад отримує кошти. Тобто якщо лікар вирішив, що підстави для приїзду є, то питання логістики вирішує медзаклад, а не пацієнт», – каже вона.

У НСЗУ наголошують, що пацієнт має довіряти лікареві, якого обрав, якщо той вважає, що підстав іти до пацієнта додому немає.

«Якщо пацієнт оцінює свій стан критично, завжди можна викликати швидку», – додає Інга Ткаченко.

У той же час директорка департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак зазначає, що жодних регуляторних документів з приводу виклику лікаря додому від НСЗУ немає. Тому вона вважає, що найкраще – обговорити це питання з лікарем під час підписання декларації.

Читайте також: Угоди восени рахують. Несподіванки медреформи для лікарів та пацієнтів

«Якщо я живу в центрі, а лікар працює на Майорівці, то я свідома того, що він не мав би їхати до мене додому. Ви маєте досягнути консенсусу з ним – чи готові, чи не готові ви його довезти. Я би радила шукати лікаря поблизу дому. Ніде не йдеться про те, що гроші за пацієнта мають покривати і транспортні витрати», – каже Ірина Микичак.

У прес-службі НСЗУ на запитання про те, чи виклики лікарів пацієнтами додому будуть регламентуватись нормативними актами, відповіли, що «наразі є, як є».

Олександра Бодняк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!