Імунітет до коронавірусу в деяких людей може зберігатися роками. Дослідження

2568 0
Дослідження показують, що більшості людей, які одужали від Covid-19 і згодом імунізувалися, найближчим часом ревакцинація не буде потрібна.
Фото: Freepik

Фото: Freepik

Нові дослідження показують, що імунітет до коронавірусу може зберігатися щонайменше рік, а, можливо, і все життя. Йдеться про тих людей, які перехворіли на коронавірус, а потім вакцинувалися від нього. Про це повідомляє Громадське з посиланням на The New York Times.

Дослідження показують, що більшості людей, які одужали від Covid-19 і згодом імунізувалися, найближчим часом ревакцинація не буде потрібна. Однак вакциновані люди, які ніколи не були інфіковані, найімовірніше, будуть потребувати щеплення. Також це стосується людей, які перехворіли, але не виробили стійкий імунітет.

Обидва звіти стосувалися людей, які заразилися коронавірусом приблизно рік тому. Відповідно до одного з досліджень, клітини, які зберігають пам'ять про вірус, залишаються у кістковому мозку й можуть виробляти антитіла, коли це необхідно.

Читайте також: «Одягнути маску легше, ніж потім хворіти і переживати». Медсестра «швидкої» про пережитий Covid-19 

Інше дослідження показало, що ці так звані В-клітини пам'яті продовжують дозрівати та зміцнюватися щонайменше протягом 12 місяців після першого зараження.

«Ці документи узгоджуються з дедалі більшим обсягом літератури, у якій передбачається, що імунітет, викликаний інфекцією та вакцинацією проти SARS-CoV-2, довготриваліший», – зазначає Скотт Хенслі, імунолог із Пенсільванського університету, який не брав участі в дослідженні.

Вакцинуватися регулярно доводиться через те, що віруси постійно змінюються і з'являються їхні нові штами. Водночас, за словами імунолога з Університету Рокфеллера Мішеля Нуссенцвейга, нове дослідження показує: імунна відповідь, яка виникає після хвороби та вакцинації, така сильна, що може боротися з новими варіантами вірусу.

Читайте також: Що робити, якщо вам відмовляють у тестуванні на Covid-19

«У людей, які були інфіковані та вакциновані, справді спостерігається приголомшлива відповідь, приголомшливий набір антитіл, тому що вони продовжують виробляти свої антитіла. Я очікую, що ці антитіла залишатимуться в організмі довго», — каже вчений.

Нагадаємо, напередодні в Інституті Роберта Коха повідомляли, що імунітет до коронавірусу є також нетривалим, а вірогідність повторного інфікування досить високою. Так, у МОЗ наголошували на необхідності бути пильними до інших штамів вірусу, а також до грипу. Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!