Із 1 січня змінився стаж і вік виходу на пенсію. Деталі

94650 0
На призначення пенсії за віком після досягнення 60 років можуть претендувати лише ті, хто має стаж не менше 27 років.
Фото: physicsworld.com

Фото: physicsworld.com

Із 1 січня 2020 року в Україні планово збільшується кількість років трудового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком.

Читайте також: Відтепер пенсію в Україні можна оформити онлайн

Пенсії в Україні призначають відповідно до досягенння пенсійного віку та за наявності  достатнього страхового стажу. Згідно з пенсійною реформою 2018 року в Україні поступово збільшують пенсійний стаж.

З 1 січня на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років можуть претендувати лише ті, хто має стаж не менше 27 років (у 2019-му було 26 років).

Якщо ж у людини не вистачає страхового стажу, пенсійний вік настане не в 60, а в 63 або в 65 років, залежно від наявного трудового стажу та дати звернення за призначенням пенсії.

Читайте також: «Зрівнялівки» не буде. Що зміниться при нарахуванні пенсій та кого це зачепить

2020-й також стане останнім «пільговим» роком пенсійного віку для жінок. До 60 років – у 59,5 – на пенсію зможуть вийти лише жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961. А народжені після цього можуть розраховувати на пенсію лише в 2021 році, тобто одночасно з чоловіками свого року народження.

Нагадаємо, що пенсіонерам старше 80 років будуть доплачувати 670 грн до пенсії.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!