Київ

Кличко звернувся до НАБУ щодо порушень під час ремонту лікарні для ветеранів війни

523 0
Загальна вартість контрактів на ремонт військового госпіталю перевищує 1 млрд грн
Мер Києва Віталій Кличко перевіряє хід ремонту госпіталю ветеранів в липні 2023 року. Фото «Офіційного порталу Києва».

Мер Києва Віталій Кличко перевіряє хід ремонту госпіталю ветеранів в липні 2023 року. Фото «Офіційного порталу Києва».

Київський міський голова Віталій Кличко звернувся до Національного антикорупційного бюро України і передав результати внутрішнього аудиту щодо ремонту Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни – для розгляду та “вжиття відповідних заходів”. Про це повідомляє на Офіційний портал Києва.

«На доручення мера Києва Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА провів аудит діяльності Комунального некомерційного підприємства “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни” виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) як замовника робіт з капітального ремонту будівлі головного корпусу, розташованого в Оболонському районі Києва. Перевіряли на дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання капітального ремонту в період 2023 року», – сказано в повідомленні.

Вказується, що аудитори виявили порушення, допущені учасниками будівництва, про що поінформували керівництво міста та профільні структурні підрозділи (“Наразі замовник робіт з капітального ремонту вже усунув порушення, що призвели до втрат на суму 820,470 тис. грн, надавши скориговану виконавчу документацію та встановивши незмонтоване раніше обладнання”). 

Крім того, “порушення, що спричинили ризик втрат на суму 102 185,066 тис. грн, замовник усунув, достроково розірвавши договір підряду на капітальний ремонт фасадів, покрівлі та заміни вікон головного корпусу”.

Згідно із даними на сайті Prozorro договір про ремонт вартістю 504,23 млн гривень був укладений між КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни” та ТОВ “Абсолют-Клімат”. Цей договір передбачає капремонт фасадів, покрівлі та заміну вікон головного корпусу госпіталю.

Крім цього договору, протягом 2023 року було укладено ще 16 договорів на виконання ремонтних робіт на 4-11 поверхах будівлі. Загальна вартість цих угод сягнула 1,18 млрд гривень, і всі вони (крім одного ціною 51 млн гривень) підписані з ТОВ “Абсолют-Клімат”.

Члени Тимчасової контрольної комісії Київради з питань перевірки видатків бюджету Києва під час війни виявили, що по кожному “ремонтному” тендеру госпіталю роботи виконувалися ще до укладання договорів, що є кричущим порушенням містобудівного законодавства і законодавства про публічні закупівлі. Згодом журналісти видання «Наші гроші» з’ясували, що ціни на будматеріали були завищені в середньому у 2,4 рази.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!