Київ

КМДА просить МКІП передати Гостиний двір громаді Києва

420 0
Місто готове виділити кошти на протиаварійні та консерваційні роботи Гостиного двору за умови його передачі у власність громади.
Фото: ДОКС

Фото: ДОКС

Міністерство культури та інформаційної політики отримало звернення від столичної влади з пропозицією передати Гостиний двір у комунальну власність Києва для його збереження. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Представники столичної влади, Міністерства культури та інформаційної політики, Національного заповідника «Софія Київська», громадськості та медіа обговорили шляхи завершення протиаварійних робіт на пам’ятці культурної спадщини національного значення – Гостиний двір.

Основна мета зустрічі – запобігти руйнації пам’ятки, що перебуває в аварійному стані, а також обговорити подальшу долю Гостинного двору як майбутнього музейно-виставкового простору у столиці.

Будівля Гостиного двору потерпає через несприятливі природні чинники, більша частина об’єкта перебуває в незаконсервованому стані. Початок повномасштабного вторгнення рф в Україну вніс свої корективи, й протиаварійні роботи на цьому об’єкті не були завершені.

«На сьогодні будівля Гостинного двору перебуває в аварійному стані та потребує негайних першочергових протиаварійних робіт. Відсутність гідроізоляції, неглибоке залягання метро під будівлею можуть призвести до руйнування пам’ятки та створення загрози техногенного характеру. Київська влада неодноразово зверталася до Кабінету Міністрів України щодо передачі Гостинного двору громаді, аби мати змогу проводити необхідні роботи з порятунку цього об’єкта, що є домінантою Контрактової площі та має знову стати окрасою стародавнього Подолу», – підкреслила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Зараз Гостиний двір перебуває в управлінні Міністерства культури та інформаційної політики. Згідно з проєктно-кошторисною документацією протиаварійні та консерваційні роботи були оцінені в 33 млн грн за цінами 2021 року. На сьогодні вже виконано 50% робіт, хоча Міністерством профінансовано лише понад 9 млн грн. Йдеться винятково про консерваційні роботи.

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв зазначив, що реставраційні роботи в Гостиному дворі можливі лише після завершення війни.

Міністерство культури та інформаційної політики отримало звернення від столичної влади з пропозицією передати Гостиний двір у комунальну власність Києва для його збереження. Місто готове виділити кошти на протиаварійні та консерваційні роботи Гостинного двору за умови його передачі у власність громади.

Старостенко додала, що бачить на цьому місці великий музейно-виставковий простір, де б розмістився Музей історії міста Києва.

«Понад 20 років тому цей музей був позбавлений свого приміщення, а саме Кловського палацу, який забрали у громади міста, і тепер там розміщується інша державна інституція, а понад 300 об’єктів музейного фонду не експонуються», – зауважила вона.

Своєю чергою директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова розповіла про бачення майбутнього Гостинного двору.

«Саме тут, у цій величній будівлі, має бути створено «Київський Лувр» – скарбницю української і світової культури, де кияни та гості столиці зможуть насолодитися мистецтвом і красою. Він стане символом нашого міста, символом незламного духу українського народу і нашої європейської ідентичності», – сказала Соловйова.

Нагадаємо, що зараз Гостиний двір перебуває в управлінні Міністерства культури та інформаційної політики. Із травня 2021 року Гостиний двір є пам’яткою національного значення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 року № 506 «Про зміну категорії пам’яток культурної спадщини», охоронний номер 260097/1. Із 26 серпня 2021 року Гостинний двір під державною охороною.

Кілька років місто разом із громадою боролося за те, щоб передати об’єкт від орендаря в державну власність із подальшою передачею громаді міста для відновлення і збереження. Коли нарешті Гостиний двір повернули в державну власність, Уряд залишив його в управлінні Міністерства попри попередні домовленості про передачу об’єкта у власність громади.

___________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!